Warning: Division by zero in /2012hajnowka/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools_image.php on line 252

Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" - kulturalne podsumowanie 2020 roku

zdjęcie: mężczyzna odwrócony tyłem z rękoma uniesionymi do góry, przed nim na krzesłach siedzą słuchacze warsztatów


Jak sobie radziliśmy w tym roku - to z pewnością temat rzeka. Jedno jest pewne - nie poddaliśmy się.
W lecie odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, a jeszcze do końca grudnia możemy cieszyć się nagraniami spektakli, które udostępniliśmy online.

Czytaj więcej...

 

Co słychać w orkiestrze?

Zdjęcie przedstawia trzy dziewczęta z zespołu marżoretek. Za nimi na krzesłach siedzą członkowie orkiestry.

Szerzenie i upowszechnianie kultury muzycznej poprzez prowadzenie orkiestry dętej to zadanie, które Ochotnicza Straż Pożarna w Hajnówce realizuje od wielu lat. Jednak rok 2020 jest szczególny. W dotychczasowej działalności Orkiestry OSP w Hajnówce, jeszcze nie zdarzyła się taka sytuacja, że wprowadzono zakaz zgromadzeń i organizowania spotkań niezależnie od ich rodzaju i celu.

Czytaj więcej...

 

II Jarmark Bożonarodzeniowy w Hajnówce

Na zdjęciu ustawieni od lewej: Święty Mikołaj, ubrany na niebiesko elf, wolontariuszka, elf oraz śnieżynka.

20 grudnia br. odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy w Hajnówce, zorganizowany przez Puszczyków Głos oraz Miasto Hajnówka.
Mieszkańcy miasta mieli doskonałą okazję do zrobienia przedświątecznych zakupów: wśród wystawców zaprezentowały się okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, stoisko z potrawami tatarskimi czy Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce z przepięknymi ozdobami świątecznymi. Świąteczny klimat podkreślała obecność Świętego Mikołaja i Śnieżynki, z którymi dzieci chętni robiły sobie zdjęcia.
Podczas Jarmarku prowadzona była zbiórka na rzecz chorego na SMA młodego mieszkańca Hajnówki – Kubusia Suchodoły oraz na rzecz Schroniska Ciapek.

 

Poniższa galeria zdjęć przedstawia fotografie z II Jarmarku Bożonarodzeniowego w Hajnówce. Wzdłuż ulicy przed Urzędem Miasta ustawione są stragany. Pomiędzy nimi chodzą ludzie. Na części zdjęć widoczny jest Święty Mikołaj.

 

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Logo 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pomimo pandemii i wszelkich ograniczeń z niej wynikających, na początku nowego roku nadejdzie kolejny, już 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej...

 

Powiat Hajnowski w porozumieniu z Politechniką Białostocką bada możliwość wdrożenia innowacyjnych modeli transportu w regionie

Mając na względzie rozwój mobilności oraz innowacyjności, Powiat Hajnowski jest partnerem w międzynarodowym projekcie badawczym MARA – Mobility and Accessibility in Rural Areas – New approaches for developing mobility concepts in remote areas. Projekt MARA – Mobility and Accesibility in Rural Areas (Mobilność i dostępność na obszarach wiejskich) finansowany jest z Programu Interreg Baltic Sea 2014-2020. W przedsięwzięciu uczestniczy 12 partnerów z 9 krajów, a liderem jest Ministerstwo Energetyki, Digitalizacji i Infrastruktury z Niemiec (Mecklenburg-Vorpommern).Tematem wiodącym projektu jest zrównoważony transport i ruch turystyczny na obszarach peryferyjnych państw basenu Morza Bałtyckiego. Docelowo projekt ma przyczynić się do podniesienia mobilności mieszkańców i turystów w naszym regionie.

Czytaj więcej...

 

Świąteczna zbiórka żywności

Plakat promujący zbiórkę żywności. Na pomarańczowym tle widnieje napis Święta godna, a nie głodne!

Czytaj więcej...

 

„Hajnówka Centralna. Stacja Kultury” nabiera blasku

zdjęcie: z lewej strony front budynku dworaca PKP w Hajnówce, po prawej stronie tory kolejowe, nad nimi unosi się błękitne niebo z obłokami

Jeszcze do niedawna budynek starego dworca PKP świecił pustkami i niszczał. Odkąd Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” objęło nad nim opiekę, z każdym miesiącem, tygodniem zmienia swoje oblicze. Plany są bardzo ambitne, ale zapał ludzi jest tak wielki, że sukces projektu Stacji Kultury jest gwarantowany.

Czytaj więcej...

 

Imiona dla młodych żubrów z Białowieskiego Parku Narodowego zostały wybrane

Na plakacie znajdują się zdjęcia dwóch młodych żubrów, oraz ich imiona i nazwiska matek chrzestnych. W lewym górnym roku znajduje się logo Białowieskiego Parku Narodowego.

Urodzone w tym roku żubry w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego mają już imiona! Dzięki Państwa propozycjom imion, a następnie głosom, nasz żubrzy przychówek zyskał wspaniałe, wyjątkowe imiona oraz „rodziców chrzestnych" - a właściwie mamy chrzestne!

Czytaj więcej...

 

W Hajnowskim Domu Kultury przybyła nowa sala wystawiennicza i pracownia

W centrum zdjecia stoją stoły ustawione w rzędzie. Po bokach, na ścianach wiszą oświetlone prace dziecięce umieszczone w dużych antyramach

W ostatnich dwóch tygodniach, kadra techniczna domu kultury pięknie odremontowała tzw. łącznik, który teraz powiększy nasze przestrzenie do pracy twórczej.

Czytaj więcej...

 

Hajnowskie schronisko poleca kalendarz z Ciapkami

20.11.06 ciapek kalendarz

Jedyny w swoim rodzaju kalendarz z Ciapkami do nabycia bezpośrednio w schronisku, możliwy odbiór Białystok, Bielsk Podlaski lub wysyłkowo.

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy na filmową podróż kolejką wąskotorową przez wyjątkowe zakątki Puszczy Białowieskiej

Początek funkcjonowania kolejki wąskotorowej przypada na okres I-szej wojny światowej, gdy okupanci niemieccy rozbudowywali sieć kolejkowych torowisk w celach transportu drewna pozyskiwanego w rabunkowej eksploatacji, której skutki odczuwa Puszcza do dzisiaj.

Czytaj więcej...

 

Nowe logo BPN w jubileuszowym roku 2021

Graficzne zielone logo przedstawiające drzewa i żubra. Na dole prązowy napis BPN 1921-2021,100 lat ochrony

W ogłoszonym przez Białowieski Park Narodowy (BPN) konkursie na opracowanie projektu graficznego logo pod hasłem „Białowieski Park Narodowy 1921 -2021 Sto Lat Ochrony” wygrał projekt zgłoszony przez panów Tomasza Samojlika i Rafala Kowalczyka. Zwycięskie logo będzie elementem wizerunkowym BPN w jubileuszowym roku 2021.

Czytaj więcej...

 

Warning: Division by zero in /2012hajnowka/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools_image.php on line 252

Już niedługo ruszamy z 13. edycją "Nakarm Psa z OLX"

Plakat promujący akcję. Obraz zawiera tekst „OLX NAKARMPSA NAKARM PSA Z OLX. Pomóż nam w wyborze schronisk do akcji.

Próbujemy szczęścia.
Wejdzie w post OLX poniżej.
W komentarzu wpiszcie: Schronisko Ciapek Hajnówka.
Wszytko w Waszych rękach.


Tradycyjnie zwracamy się do Ciebie z prośbą o pomoc w wyborze schronisk, które wezmą udział w tegorocznym karmieniu.

Chcemy w tym roku pobić kolejny rekord, dlatego prosimy podaj ten wpis dalej, aby jak najwięcej Twoich znajomych także pomogło wybrać schroniska najbardziej potrzebujące naszego wsparcia.

Na propozycje czekamy do 15.11.2020. Dziękujemy! 

więcej na: https://pl-pl.facebook.com/hajnowka.schronisko

Schronisko CIAPEK w Hajnówce

 

 

Obchody Dnia Białej Laski w Kole Terenowym PZN w Hajnówce

02bl

Zbliża się 15 października, data szczególna dla środowiska osób z dysfunkcją wzroku, w tym- zrzeszonych w hajnowskim Kole Polskiego Związku Niewidomych. W naszym kraju, od 1993 roku, dzień ten zwany jest Dniem Białej Laski. Jest on okazją do przybliżenia problemów, ale i pokazania aktywności, pasji i różnorodnych form działalności tej grupy społecznej.

Czytaj więcej...

 

Wycieczka członków Polskiego Związku Niewidomych Koła Terenowego w Hajnówce do Bujenki i Grabarki

Na zdjęciu głównym mężczyzna prowadzi na smyczy alpakę. w tle za nimi idą ludzie.

W słoneczny sobotni poranek, 5 września 2020 roku, grupa 20 członków hajnowskiego stowarzyszenia wraz z przewodnikami po około godzinnej podróży, dotarła w okolice Ciechanowca - do Bujenki, w której znajduje się agroturystyczne gospodarstwo hodowli alpak. Obecnie w gospodarstwie znajduje się 140 zwierząt różnie umaszczonych, o dwóch rodzajach sierści, dla pozyskiwania której prowadzona jest hodowla. Przebywanie wśród tych przyjaznych i sympatycznych ssaków z rodziny wielbłądowatych sprawiło nam wielką przyjemność.

Czytaj więcej...

 

Teatrzyk w Świetlicy

Trzy dziewczynki ubrane w czarne bluzki stoją wokół stołu.

W dniu 12.09.2020r. uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce obejrzeli premierowy spektakl pt. “Dlaczego żółw ma wzory na pancerzu?”. Spektakl został przygotowany przez Świetlicę Teatralną działającą w ramach projektu “Naturalnie Hajnówka”, prowadzoną przez Fundację Oni To My. Historia żółwia marzyciela, opowiadana przez panią Natalię Gierasimiuk i zilustrowana przez małe artystki, bardzo podobała się widzom. Czekamy na więcej.

Wychowawcy świetlicy

W poniższej galerii zdjęć znajdują się fotografie przedstawiające sceny z przedstawienia. Widać na nich aktora oraz dzieci - uczestników przedstawienia.

 

Gabryś z Hajnówki potrzebuje pomocy

zdjęcie Gabrysia na łódce na jeziorze

DZIAŁAM WIRTUALNIE- RATUJE ŻYCIE REALNIE

Gabriel czeka na Twój ruch!

Czytaj więcej...

 

Złote Gody - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Burmistrz Miasta Hajnówka odznacza medalem parę z 50-letnim stażem małżeńskim

Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie.”

A. Bekante

 

Czytaj więcej...

 

Seria książeczek o Żubrze Pompiku z nagrodą Podlaska Marka Roku 2019

pompik

10 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się XVI Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka Roku. W tegorocznej edycji spośród 150 zgłoszonych produktów do finałowego starcia komisja konkursowa nominowała 27. To z tego grona wybrano laureatów każdej z dziewięciu konkursowych kategorii: Produkt Użytkowy, Produkt Spożywczy, Odkrycie, Inwestycja, Kultura, Wydarzenie, Społeczeństwo. Po raz pierwszy nagrody przyznano w kategorii Biznes i Projekt 4.0. Głosowanie odbywało się w formie internetowej.

Czytaj więcej...

 

Mikołaj Karelus z Czeremchy potrzebuje Waszej pomocy!

mikołaj

To nie jest zbiórka, jakich wiele - żadna zbiórka  nie jest taką. Jednak ostatnie miesiące to niestety dla niejednego malucha czas zbiórki na nowoczesną terapię genową. Nierefundowany, najdroższy na świecie lek umożliwia im walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Czytaj więcej...

Wakacje w świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce – część 3

03

Wakacyjnych atrakcji ciąg dalszy…

Czytaj więcej...

XXXIX Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 14-19.09.2020 r.

15391305 372387489771312 8573638206457126953 o

W tym roku festiwal zmienił aurę z wiosennej na jesienną. Jednak nie zmienił swojego wyjątkowego klimatu, przepełnionego duchowością wyjątkowego cerkiewnego śpiewu, nawet mimo trudności organizacyjnych wywołanych epidemią.

Czytaj więcej...

Koncert „Żeby Polska była Polską...”

10

Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego zorganizowała kolejny koncert w naszej świątyni.

 

Czytaj więcej...

W 2020 roku setne urodziny obchodzi dwoje mieszkańców Hajnówki

09

W kwietniu Zofia Banasik (z domu Witkowska) obchodziła setne urodzony. Dostojna jubilatka urodziła się 25 kwietnia 1920 roku w Kamieniu. W 1938 roku wyszła za mąż za Józefa Banasika. Owdowiała w 1984 roku. Prawie całe swoje życie mieszkała w Hajnówce.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

       Koordynator do spraw dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.