Spotkanie z psychodietetykiem dla osób niepełnosprawnych wzrokowo


5

W dniu 7 października 2019 roku w siedzibie hajnowskiego Koła niewidomych odbyło się spotkanie z panią psychodietetyk Anną Kuczkin na temat „Dieta wzmacniająca układ krwionośny".

 

Tym razem przygotowaliśmy kotlety z buraka. Burak to wspaniały środek krwiotwórczy, dawno uznany przez medycynę naturalną, zapobiega anemii. Zawarte w burakach barwniki należą do bardzo silnych przeciwutleniaczy i czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki. Upiekliśmy też ciasto z fasoli czerwonej, która jest dobrym źródłem białka, wspomaga zapamiętywanie, koncentrację i dobry nastrój. Reguluje także pracę układu sercowo-naczyniowego, odpowiadając za prawidłową pracę serca i normalizując ciśnienie krwi. Każdy z uczestników warsztatu dostał zadanie do wykonania, ktoś obierał marchewkę, tarkował buraki, kroił warzywa, formował kotlety. Jak każde zajęcia praktyczne współpraca była szybka i owocna a po krótkiej chwili zajadaliśmy się pysznymi kotletami i ciastem.

Było to już ostatnie spotkanie z psychodietetykiem zrealizowane w ramach zadania „Współpraca się opłaca” dofinansowanego przez Urząd Miasta Hajnówka. Spotkania mające na celu propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania się cieszyły się zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych, dlatego pojawiły się już plany na kolejne takie warsztaty.

Elżbieta Tomaszuk


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.