W 2020 roku setne urodziny obchodzi dwoje mieszkańców Hajnówki

09

W kwietniu Zofia Banasik (z domu Witkowska) obchodziła setne urodzony. Dostojna jubilatka urodziła się 25 kwietnia 1920 roku w Kamieniu. W 1938 roku wyszła za mąż za Józefa Banasika. Owdowiała w 1984 roku. Prawie całe swoje życie mieszkała w Hajnówce.

 

W związku z panującą epidemią gratulacje i upominki z rąk Jerzego Siraka – Burmistrza Miasta Hajnówka i Władysława Witkowskiego – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odebrał wnuk.

29 sierpnia 1920 roku, w Siemianówce, urodził się nasz drugi tegoroczny jubilat - Mikołaj Mackiewicz. Od 1947 roku mieszkał w Suwałkach potem w Ełku. W 2004 roku powrócił do Hajnówki. Związek małżeński zawarł w Narewce 11 września 1947 roku z Marią Adamowicz (pochodzącą ze Skupowa). Państwo Mackiewicz wychowali dwóch synów – Jana i Henryka. Doczekali się też po czworo wnucząt i prawnucząt. Pan Mikołaj cieszy się dobrą pamięcią. Chętnie wspomina dawne czasy. Szczególnie w pamięci utkwił mu okres przedwojenny i wojenny.

Mikołaj Mackiewicz jest pierwszym mężczyzną, mieszkańcem Hajnówki, któremu władze państwowe i samorządowe przekazały gratulacje z okazji jubileuszu 100 urodzin. Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka przekazał listy gratulacyjne oraz życzenia jak najlepszego zdrowia od Mateusza Morawieckiego - Prezesa Rady Ministrów i  Bohdana Józefa Paszkowskiego - Wojewody Podlaskiego na ręce syna jubilata Pana Henryka. Jubilat od Pana Burmistrza otrzymał również bukiet kwiatów, kosz słodyczy oraz obraz Zbigniewa Budzyńskiego.

W dniu tak wyjątkowych urodzin składamy jak najlepsze życzenia dalszego życia w zdrowiu i w otoczeniu najbliższych.

Emilia Rynkowska


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.