Dotacje na podlaskie smaki i turystykę

Seminaria, wyjazd studyjny, targi smaków i opracowanie naukowe o podlaskiej agroturystyce – to kolejne projekty, które otrzymały dofinansowanie w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Umowy na dotacje z unijnych funduszy podpisali przedstawiciele zarządu województwa: Stanisław Derehajło i Wiesława Burnos.

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna za łączną kwotę ponad 70 tys. zł zrealizuje trzy projekty.

 

Turystyka wiejska na celowniku

Pierwszy z nich to szkolenie dla 60 osób na temat kreowania marki w agroturystyce. Mieszkańcy terenów wiejskich Suwalszczyzny, Puszczy Knyszyńskiej oraz Puszczy Białowieskiej prowadzący lub chcący rozpocząć działalność związaną z turystyką wiejską, a także pracownicy instytucji związanych z tą dziedziną, poznają podstawowe techniki wykorzystywania nowych technologii i mediów społecznościowych, a także zasady sprzedaży internetowej (dotacja - ponad 14 tys. zł).

Drugi z projektów PROT to organizacja seminarium – „Podlaskie Forum Agroturystyczne” -  podczas którego uczestnicy będą omawiać kwestie ważne dla rozwoju turystyki wiejskiej w regionie (dotacja ok. 14 tys. zł).

Kolejnym projektem PROT-u jest naukowe opracowanie oceniające stan i perspektywy rozwoju turystki wiejskiej w Podlaskiem powiązane z inwentaryzacją gospodarstw agroturystycznych w regionie (dotacja – ok.43 tys. zł)

 

Podlaskie smaki i Portugalia

Promocję podlaskich smaków i produktów lokalnych planują z kolei: Gmina Łapy i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

PMKL po raz kolejny będzie organizować targi smaków na terenie muzeum pn.: „EkoSmaki Podlasia”. Druga edycja imprezy planowana jest na się 16 sierpnia 2020 r. Udział w targach będzie bezpłatny zarówno dla wystawców (bezpłatna powierzchnia wystawiennicza), jak również uczestników – gości odwiedzających targi. W trakcie imprezy zostaną przeprowadzone także pokazy wyrobu lokalnych produktów i tradycyjnych potraw.(dotacja ok.35 tys. zł)

 Z kolei Gmina Łapy promocję lokalnych planuje podczas dorocznych Dożynek gminnych. Będą to targi producentów wyrobów regionalnych i lokalnych towarzyszące dożynkowej imprezie Miasta i Gminy Łapy (dotacja – blisko 10 tys. zł).

Najwyższą w tej grupie dotację (ok. 96 tys. zł) otrzyma LGD „Puszcza Białowieska” na wyjazd studyjny do Portugalii. Głównym celem przedsięwzięcia jest poznanie uczestników z lokalnymi inicjatywami w zakresie przedsiębiorczości, agroturystyki i turystyki Portugalii. Uczestnicy  mają też nadzieję na nawiązanie współpracy pomiędzy LGD „Puszcza Białowieska” a organizacjami turystycznymi z rejonu jej działania z partnerami z Portugalii.

Urszula Arter/ Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP

źródło: wrptapodlasia.pl

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.