Nowe logo BPN w jubileuszowym roku 2021

Graficzne zielone logo przedstawiające drzewa i żubra. Na dole prązowy napis BPN 1921-2021,100 lat ochrony

W ogłoszonym przez Białowieski Park Narodowy (BPN) konkursie na opracowanie projektu graficznego logo pod hasłem „Białowieski Park Narodowy 1921 -2021 Sto Lat Ochrony” wygrał projekt zgłoszony przez panów Tomasza Samojlika i Rafala Kowalczyka. Zwycięskie logo będzie elementem wizerunkowym BPN w jubileuszowym roku 2021.

 

Organizatorzy konkursu podkreślili, ze nagrodzona praca przedstawia ekosystemowe, holistyczne ujęcie Puszczy Białowieskiej. Las jest zróżnicowany wiekowo, gatunkowo i strukturalnie, zawiera martwe drzewa będące nieodzownym składnikiem lasu naturalnego. Jest ekosystemem, gdzie wszystkie elementy współdziałają ze sobą i tworzą nierozerwalną całość. Żubr, jako jeden z elementów tego ekosystemu, jest powiązany z innymi jego składowymi. Wszystko razem przenika się, uzupełnia i tworzy wyjątkową przestrzeń: Puszczę Białowieską.

Na konkurs wpłynęło 36 prac od 25 autorów z całej Polski. 34 projekty były pracami prezentowanymi i stworzonymi w formie elektronicznej, 2 projekty stanowiły odręcznie wykonane rysunki.

źródło: BPN

https://www.wrotapodlasia.pl/

oprac. Władysław Tokarski

fot. Mateusz Duchnowski 

 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.