Świąteczny Konkurs Recytatorski Online „Świątecznie wierszowanie"

Świąteczny Konkurs Recytatorski Online "Świąteczne wierszowanie" już za nami. 18 grudnia komisja w składzie: Jadwiga Lach - Kuczkin - kierownik artystyczny HDK, Urszula Skalska - Logopeda oraz Justyna Birycka - instruktor HDK, spośród 34 przysłanych przez Was nagrań przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej...

 

Orkiestra Dęta OSP w Hajnówce oraz Mażoretki SHOCK Hajnówka nagrodzeni w kategorii „kreatywna orkiestra"

Na zdjęciu marżoretki ubrane w jednakowe różowe stroje taneczne. Za nimi, na scenie, siedzą członkowie orkiestry.

Orkiestra Dęta OSP z Hajnówki oraz Mażoretki SHOCK działające przy Hajnowskim Domu Kultury zostali nagrodzeni w konkursie zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Nagroda „kreatywna orkiestra" została przyznana zespołom za bardzo interesujący występ. Jury w osobach dr Mariusz Dziubek, dr Karol Pyka oraz Krzysztof Witczak uznało za mocne strony występu odpowiednie połączenie naszej orkiestry z mażoretkami. Stwierdzono, że w trakcie koncertów zespoły potrafią wzajemnie się uzupełniać oraz stanowią świetny duet.

Czytaj więcej...

 

MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKÓW. Mali reprezentanci Studia Piosenki HDK nagrodzeni

21 grudnia odbyło się podsumowanie Konkursu Recytatorskiego MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKÓW organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Jury po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań wierszy wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej...

 

Wyniki Konkursu Fotograficznego „Podlasie w obiektywie W. Wołkowa"

Zdjęcie przedstawia widok na wieżę kościoła za tle zachodzącego słońca. Na pierwszym planie pagórek, na nim koń z zaprzęgniętą furą i postacią.

Szesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 87.

Czytaj więcej...

 

Młode reprezentantki Studia Piosenki laureatkami Konkursu Piosenki Białoruskiej

Białoruskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne w Białymstoku jest organizatorem Konkursu Piosenki Białoruskiej dla dzieci, którego I etap tegorocznej edycji odbył się w formie ONLINE.

Czytaj więcej...

 

Maria Sawicka ze Studia Piosenki nagrodzona w Radzionkowie

Na zdjęciu Marysia Sawicka w długiej beżowej sukience trzyma dyplom i torebkę prezentową.

12 grudnia 2020 r. w Radzionkowie (woj. śląskie) odbył się Festiwal TALENTIADA, w którym wystąpiła Marysia Sawicka.
Utworem "Ja Tebe szukaju" wyśpiewała III nagrodę.

Gratulujemy!

 

Wyniki XXVII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej – Hajnówka 2020

Obraz przedstawiający trzy białe, lecące nad taflą wody, ptaki.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XXVII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej – Hajnówka 2020. Prace uczestników przeglądu oceniała komisja artystyczna w składzie: Joanna Kiersnowska – artysta malarz i grafik, Zbigniew Budzyński – artysta grafik i malarz oraz Jerzy Iwacik – artysta rzeźbiarz. Po obejrzeniu 71 zgłoszonych prac komisja zakwalifikowała do wystawy 63 prace. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w kategoriach: twórcy samorodni, absolwenci średnich szkół artystycznych oraz twórcy niepełnosprawni. Łącznie nagrodzono 8 twórców i 11 wyróżniono w wyodrębnionych dziedzinach: malarstwa, rysunku, rzeźby oraz tzw. technik innych.

Czytaj więcej...

 

Wystawa prac twórców XXVII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej - Hajnówka 2020

Na pierwszym planie metalowe ogrodzenie, na nim reprodukcje dwóch prac. w oddali świątynia.

Hajnowski Dom Kultury serdecznie zaprasza do oglądania wystawy reprodukcji prac 25 twórców XXVII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej – Hajnówka 2020 w plenerze przy ul. Ks. A. Dziewiatowskiego 2 w Hajnówce (obok Ośrodka Sportu i Rekreacji).

Czytaj więcej...

 

Marysia Sawicka ze Studia Piosenki HDK laureatką Festiwalu Piosenki w Rzeszowie

8 grudnia odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu NA POLSKĄ NUTĘ online w Rzeszowie. Jury po przesłuchaniu 250 nadesłanych nagrań konkursowych wyłoniło zwycięzców. II nagrodę otrzymała solistka Studia Piosenki - Marysia Sawicka.

Gratulujemy!

 

Studio Piosenki HDK laureatem Konkursu Piosenki Patriotycznej w Mońkach

"Moja mała ojczyzna" - pod takim hasłem odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej online
w Monieckim Ośrodku Kultury. Spośród wszystkich nadesłanych nagrań jury wybrało najlepszych i przyznało nagrody w różnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

 

Koncert „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” w internecie

Na zdjęciu znajdują się muzycy zespołu Ga-ga-Zielone żabki, z przodu przy mikrofonie stoi wokalista z gitarą, za nim gra perkusista, w tle widać baner z napisem Muzyka bez zastrzeżeń.

Drugi w tym roku kultowy klubowy koncert pod hasłem MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ w związku z sytuacją pandemiczną w Polsce musiał się odbyć on line. I nie należy szukać w tym tylko minusów.

Czytaj więcej...

 

Stała wystawa “Historie utkane z nici”

Z lewej strony zdjecia zawieszone sa trzy tkane kapy w kolorze różowym, filetowym i zielonym. , w tle widać inne eksopnaty oświetlone nisko zawieszonymi żarówkami.

Hajnówka wzbogaciła się o nową stałą ekspozycję - tkanego rękodzieła. Wystawę “Historie utkane z nici” przygotowało Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka.

Wystawa czynna jest od 24.09.2020 w budynku dawnego dworca, a dzisiaj stacji kultury “Hajnówka Centralna. Stacja kultury”.

Zapraszamy w środy /14.00-18.00/ i w soboty /godz. 10.00 – 12.00/

 

Czytaj więcej...

 

Hajnowskie solistki laureatkami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej online w Krakowie

Studio Piosenki HDK  laureatem  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Krakowie
 
"Każdy Polak gra i śpiewa Polsce" - pod takim hasłem odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej online w Krakowie. Spośród ponad 470 zgłoszonych nagrań jury jury wybrało laureatów, w tym nasz dziewczęta:

Czytaj więcej...

 

Reprezentantki Studia Piosenki HDK z kolejnymi nagrodami

Studio Piosenki HDK nieustannie bierze udział w licznych Festiwalach i Przeglądach piosenki, które w obecnej sytuacji epidemiologicznej odbywają się w formie ONLINE.

Czytaj więcej...

 

Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki w Gdyni

12 listopada odbył się Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Dźwięki wolności", którego tegoroczna edycja odbyła się ONLINE w Gdyni.

Czytaj więcej...

 

Już za nami dwa spotkania autorskie on line

Zrzut ekranu, logotyp projektu Hajnówka Dostępna i okienka pokazujące uczestników spotkania.

Miejska Biblioteka Publiczna elastycznie reaguje na rzeczywistość związaną z epidemią, i w warunkach niemożności spotkań w bibliotece, organizuje spotkania on line.

Czytaj więcej...

 

Białoruski mural w przestrzeni miasta Hajnówka

Zdjecie przedstawia artysów podczas wykonywania muralu na hajnowskim muzeum białoruskim. Z lewej strony stoi dźwik, na podnośniku znajdują się  dwie osoby. Mural na budynku wykonany jest w połowie. Z prawej strony zdjęcia widać mężczyznę, stojącego na schodach budynku, obserwującego prace. Na budynku widać duży napis MUZEUM.

Pierwszy w Hajnówce białoruski mural pojawił się na frontowej ścianie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Jest nawiązaniem do wzoru, który może nie każdy pamięta, ale był w tym samym miejscu kilkanaście lat temu, jednak uległ zniszczeniu. Muzeum od kilku lat myślało o jego odtworzeniu, w tym roku udało się pozyskać na ten cel fundusze i zrealizować mural. Natomiast w planach jest jeszcze realizacja kolejnych murali na ścianach Muzeum.

Czytaj więcej...

 

Studio Piosenki HDK laureatem Konkursu Piosenki Ukraińskiej

8 listopada odbył się Konkurs Piosenki Ukraińskiej, którego tegoroczna edycja odbyła się w wersji online.

Czytaj więcej...

 

Kolejny sukces zespołu "Dzwonki"

Na scenie BTSK w Białymstoku stoi 3 dziewczyny i 2 chłopaków, jeden z nich gra na akordeonie. Wszyscy ubrani są w ludowe stroje.

16 października 2020 r. w Białymstoku Teatralny Zespół „Dzwonki" z Hajnowskiego Domu Kultury w składzie: Paweł Tichoniuk, Anna Moroz, Zofia Filipiuk, Wiktoria Gawryluk, Rafał Prokopiuk brał udział w 41. konkursie małych form scenicznych  „Sceniczne Słowo" w języku białoruskim przedstawiając spektakl pt: „Dopyty na piaciorku" przygotowany przez Panią Wierę Masajło.

Czytaj więcej...

 

Plenerowa rzeźba w drewnie – Hajnówka 2020 na wystawie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Fragment rzeźby wykonanej w drewnie stojącej na trawniku. W tle inne rzeźby i drzewa.

Rzeźby z hajnowskich plenerów rzeźbiarskich od 17 października br. pojawią się na wystawie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Czytaj więcej...

 

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” dostępna 5 i 6 listopada

Plakat promujący wystawę. Duży czerwony napis z tytułem wystawy "Ojcowie niepodległosci". Pod nim sześć czarno-białych zdjęć portretowych z podpisami: Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Korfanty, Daszyńki.

W Hajnowskim Domu Kultury została udostępniona wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości”.

Czytaj więcej...

Plener malarsko- rzeźbiarski „Moja mała Ojczyzna”

Na zdjęciu widnieje fragment rzeźby w drewnie - męska twarz. W tle widać inną rzeźbę przedstawiającą starca oraz zawieszone obrazy.

W ramach spóźnionej w tym roku Nocy Muzeów 30 października 2020 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce otwarta została wystawa podsumowująca plener malarsko -rzeźbiarski.

Czytaj więcej...

Muzealne węglem rysowanie

Na zdjeciu widnieje dziewczynka, która pokazuje brudną od wękla dłoń. Obok stoi sztaluga z namalowanym węglem rysunkiem.

W ciągu kilku dni październikowych 2020 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1, oraz Przedszkola Prawosławnego w Hajnówce miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.

Czytaj więcej...

Kobiecy STAND-up w Muzeum

W centrum zdjecia stoi kobieta, trzyma w rekach mikrofon.W tle wisi duży biały baner z czerwonym napisem: Stand up muzeum.

Kolejna, wyczekiwana odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. 16 października 2020 na "Scenie w Mozaikarni" po raz kolejny gościliśmy: Paulinę Potocką i Magdę Kubicką. Przybyłą widownię, tradycyjnie już, przywitał białoruski rock’n’roll, oczywiście z humorem …. A na scenie dziewczyny w nowych programach bardzo trafnie z humorem i ciętym językiem oceniały otoczenie i komentowały wydarzenia z życia.

Czytaj więcej...

Białorusko-kaszubsko-polski koncert „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” – „Музыка без засцярог”

W centrum zdjecia widać gotarzystę, w tle stoi perkusja, a nad nią zawieszony baner z napisem w języku białoruskim: Muzyka bez zastrzeżeń

Ruszyła kolejna edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 9 października 2020.

 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.