„Hajnówka Centralna. Stacja Kultury” nabiera blasku

zdjęcie: z lewej strony front budynku dworaca PKP w Hajnówce, po prawej stronie tory kolejowe, nad nimi unosi się błękitne niebo z obłokami

Jeszcze do niedawna budynek starego dworca PKP świecił pustkami i niszczał. Odkąd Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” objęło nad nim opiekę, z każdym miesiącem, tygodniem zmienia swoje oblicze. Plany są bardzo ambitne, ale zapał ludzi jest tak wielki, że sukces projektu Stacji Kultury jest gwarantowany.

Faktem jest, iż przedsięwzięcie wymaga znacznych nakładów finansowych. Stąd też stowarzyszenie stara się o dofinansowanie z różnych źródeł - walczą i zwyciężają. Między innymi dzięki pomocy ze strony Narodowego Instytutu Wolności i programowi „Pomoc doraźna" w wysokości 10 000 zł, wymieniona została
część okien, pozostałe zostały oszklone,
Jest nowa wykładzina, a ściany są zagipsowane i pomalowane.
Wstawiono drzwi wejściowe i odnowiono drzwi do pokoi, pojawiła się funkcjonalna kuchnia i łazienki, z których będą mogły korzystać także osoby na wózkach inwalidzkich.
Prócz środków finansowych kluczową rolę odgrywają ludzie. To oni swoje pomysły, zamierzenia wcielają w życiu. Działania organizacji wspierają międzynarodowi wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy w ramach działań wolontariackich przeprowadzają na terenie dworca wiele interesujących, kreatywnych inicjatyw. Poprzez swoją pracę bardzo chcą pozostawić w Hajnówce część siebie.

Wsparcia udzielają także lokalni przedsiębiorcy, osoby prywatne, które chciałyby pozostać anonimowe.

Emilia Korolczuk

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.