Ostatnie w tym roku szkolenie podstawowe podlaskich Terytorialsów

19.11.18 terytorialsi

Ponad 1100 Terytorialsów szkoliło się w ten weekend.Kandydaci pierwszy dzień szkolenia rozpoczęli od procedur ewidencyjnych i instruktaży. Przeszli także test sprawności fizycznej. Jednak najbardziej symbolicznym momentem było założenie munduru z biało-czerwoną flagą.

Od dzisiaj, przez 16 dni, ochotnicy będą przechodzić intensywne szkolenie, które ma ich nauczyć podstawowych umiejętności niezbędnych żołnierzom lekkiej piechoty. Główny nacisk położony jest na taktykę i szkolenie strzeleckie. Oprócz tego kandydaci uczą się podstaw topografii, łączności oraz udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 30 listopada w Goniądzu. Od grudnia żołnierze będą kontynuować służbę w macierzystych pododdziałach: w Białymstoku, Łomży, Hajnówce i Suwałkach.Jest to szóste w tym roku szkolenie adresowane do ochotników bez wojskowego przeszkolenia.

Trwa rekrutacja do zawodowej służby wojskowej

W 1 Podlaskiej Brygadzie OT prowadzony jest także nabór do zawodowej służby wojskowej. Najbliższe kwalifikacje odbędą się 10 grudnia w Białymstoku. Poszukiwani są kandydaci we wszystkich korpusach: szeregowych, podoficerów i oficerów - liczą się także stopnie innych formacji mundurowych. Więcej informacji można uzyskać w Sekcji Personalnej 1PBOT (tel. 723-252-869) lub w macierzystej Wojskowej Komendzie Uznień.

por. Łukasz Wilczewski
Oficer Prasowy
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.