Hajnowianin dr hab. Jarosław Perszko, prof. PB Jarosław Perszko odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

01p

Uroczystość zbiegła się z ważnym jubileuszem dla największej uczelni technicznej w województwie podlaskim Politechniki Białostockiej. W tym roku obchodzi swoje 70-lecie. Politechnika Białostocka wychowała 45 tysięcy inżynierów. Obecnie na sześciu wydziałach PB kształci się 7,5 tysiąca studentów. Uczelnia zatrudnia prawie 1400 pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjnych.

Pan Jarosław Perszko od wielu lat pełni w niej funkcję prorektora ds. studenckich PB. Poza działalnością naukową jego wielką pasją jest sztuka - rzeźba, instalacje, działania performance. Z jego dziełami artystycznymi możemy zetknąć się nie tylko w regionie, ale także w kraju oraz poza granicami. Silny związek z rodzinnym miastem Hajnówka, wyraża poprzez współpracę z lokalnymi samorządami, podmiotami. Prace artysty obecne są w przestrzeni miejskiej. Jest on wykonawcą statuetki Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka „QUERCUS”, przyznawanej każdego roku osobom za szczególne zasługi dla miasta. Z okazji okrągłej rocznicy uczelni Profesor zaprojektował jubileuszowy medal, kapsułę czasu, jaka stanęła w czerwcu przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB. Kapsułę zawierającą pamiątki związane z uczelnią będzie można otworzyć za lat 30 – w stulecie powołania uczelni.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy art. 7 ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983 oraz z 2019 r. poz. 115) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Posiada trzy stopnie: I stopień - Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”; II stopień - Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”; III stopień – „Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym.

Emilia Korolczuk

Na podstawie: https://pb.edu.pl/2019/11/28/swieto-politechniki-bialostockiej-3/nggallery/swieto-politechniki-bialostockiej-27-listopada-2019-r-fot-michal-obrycki/2019-11-27-%C5%9Awi%C4%99to-Politechniki-Bia%C5%82ostockiej_fot.-M.-Obrycki_1

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.