- Utworzono: środa, 05, sierpień 2020 10:53
- Odsłony: 616
W dniu 17 lipca 2020 r. w ramach projektu pn. „Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji – doświadczenia z Reggio Emilia” odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami włoskiego partnera.
W dniu 17 lipca 2020 r. w ramach projektu pn. „Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji – doświadczenia z Reggio Emilia” odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami włoskiego partnera.
Trwają końcowe prace przy modernizacji naszego stadionu. Jadąc ulicą Sportową z przyjemnością można zobaczyć błękit siedzeń na trybunach i od niedawna, czystą błękitną toń nowej nawierzchni tartanowej położonej na bieżni.
W dniu 11 lutego 2020 r. w Urzędzie Miasta Hajnówka odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, zorganizowane w ramach projektu „Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji - doświadczenia z Reggio Emilia". Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele 13. organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Hajnówki.
Spotkanie prowadziła Agnieszka Olender, koordynator ww. projektu, realizowanego przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku we współpracy z Urzędem Miasta w Hajnówce. Celem spotkania było przedstawienie założeń otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze rewitalizacji, działalności na rzecz dzieci i młodzieży oraz działań na rzecz organizacji pozarządowych w 2020r. Warto wspomnieć, że na wzór ubiegłego roku zależy nam na tym, aby "trzeci sektor" zaangażował się we wspólną realizację powierzonych w konkursie działań. W tym roku wygospodarowaliśmy na to kwotę 66.000 zł.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach podobnego konkursu ofert organizacje pozarządowe wspólnie zorganizowały w mieście m.in.: spacery tematyczne, (np. Historyczna Hajnówka, Spacer z botanikiem, Turystyczna Hajnówka, Artystyczna Hajnówka, Zielona Hajnówka), świetlicę podwórkową, wystawę "Świat Niewidomych", małą izbę pamięci, Centrum Organizacji Pozarządowych.
Ważnym wkładem do programu spotkania były wystąpienia Mirosława Awksentiuka, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce i Rościsława Kuncewicza, dyrektora Hajnowskiego Domu Kultury, które dotyczyły przedstawienia założeń rewitalizowanego kompleksu OSiR i HDK. Dyrektorzy potwierdzili swoją otwartość na pomysły wspólnych działań z organizacjami pozarządowymi na rzecz mieszkańców Hajnówki, które mogą się wydarzyć na terenach zrewitalizowanych.
Spotkanie było również okazją do zaprezentowania "dobrych praktyk" działań lokalnych, w tym rewitalizacji, z całej Polski, które przedstawiła animatorka z OWOP-u - Anna Sędziak. Już same tytuły działań lokalnych zaciekawiły uczestników spotkania, a były to między innymi: "Zabawy i zabawki dłutem pisane, czyli integracyjno – edukacyjne plenery rękodzieła", "Ruszamy w miasto lub jak dodaje Kordian "wypędzamy emeryta z domu"", "Bliżej naszych korzeni – gwarowa tożsamość regionu", "OrlikLab", "Otulić zielenią zabytkowe podwórka".
"Dobre praktyki" były inspiracją do przeprowadzenia wspólnych warsztatów, które miały na celu zebranie od uczestników spotkania pomysłów na inicjatywy możliwe do zrealizowania w Hajnówce w ramach działań określonych w konkursie, tj.:
A. Działania w sferze i na obszarze rewitalizacji (działania animacyjne, edukacyjne i integracyjne), w tym działania na zrewitalizowanych obiektach OSiR i HDK,
B. Prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) w Hajnówce,
C. Prowadzenie działań integracyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży w formie świetlicy podwórkowej.
Szczegółowe informacje o ogłoszonym konkursie znajdują się pod adresem: http://www.hajnowka.pl/organizacje-pozarzadowe/otwarte-konkursy-ofert.html (termin składania ofert w konkursie: do 04.03.2020r.).
Było to pierwsze z serii spotkań z organizacjami pozarządowymi. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek (18.02.2020r.) o godz.16:00 w sali nr 12 w Urzędzie Miasta Hajnówka.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na działania w Hajnówce, a w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych zamierzających złożyć ofertę na wcześniej wspomniany konkurs.
Tak, jak pisaliśmy w kwietniu bieżącego roku o naszych basenach - przypomnienie tutaj, wraz z rozwojem hajnowskiego przemysłu, w tym szczególnie Hajnowskiego Przedsiębiorstwa Suchej Destylacji Drewna, w najbliższym otoczeniu fabryki powstawała nowa infrastruktura sportowa.
Nowa propozycja znaku graficznego dla Hajnówki to próba wyrażenia istniejącego logo promocyjnego Marki Hajnówka - HAJNÓWKA. DUCHOWA WITALNOŚĆ na szczególnie ważnych dla miasta polach eksploatacji – produktach regionalnych i usługach społecznych, głównie wpisujących się w kontekst rewitalizacji. Co ważne – Hajnówka nie zmienia istniejącego znaku, który odwołując się do przyrodniczego-kulturowego potencjału oraz dziedzictwa miasta i regionu właściwie oddaje charakter Hajnówki. Znak HAJNÓWKA. DUCHOWA WITALNOŚC pozostaje oficjalnym znakiem promocyjnym miasta. Nowa propozycja jest uzupełnieniem marki (subbrandem), w jasny sposób nawiązującym do idei marki głównej, a jednocześnie podkreślającym szczególne obszary i sfery działalności miasta oraz jego społeczności.
W czwartek, 12 września 2019 r. dokonano symbolicznego otwarcia rodzinnej strefy zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury.
Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Miasto Hajnówka ogłasza konkurs na znak graficzny, którym oznaczane będą lokalne produkty i inicjatywy. Konkurs ogłaszany jest w ramach trzyletniego projektu „Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji- doświadczenia z Reggio Emilia"
Rozwój powojennej Hajnówki był związany z rozwojem hajnowskich przedsiębiorstw, w tym Hajnowskiego Przedsiębiorstwa Suchej Destylacji Drewna. Znaczenie fabryki było istotne ze względu na produkcję węgli aktywnych, a tym samym pracę dla mieszkańców Hajnówki. Jej funkcjonowaniu towarzyszyła poprawa warunków socjalno – bytowych pracowników. Obok oddanego do użytku Domu Kultury Górnik, bloków mieszkalnych, powstał stadion sportowy i baseny pływackie.
PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA HAJNÓWKA
Projekt „Rewitalizacja Obszarów Zdegradowanych Hajnówki - wypracowanie kompleksowego programu rewitalizacji zdegradowanych terytoriów miasta, odpowiadającego na lokalne konteksty i potrzeby społeczności” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020
ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka
tel. 85 682 21 80, fax 85 674 37 46
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska
Koordynator do spraw dostępności
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.30-15.30
Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00
Kasa UM czynna: 8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30
Możliwość płatności kartą płatniczą
Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058
Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058
NIP 543-00-10-446 SWIFT: BPKOPLPW
NIP Gminy Miejskiej Hajnówka - NIP 603-00-06-341
Herb Miasta Hajnówka do pobrania