Rewitalizacja miasta – tak było na spacerach badawczych i warsztatach z mieszkańcami

06

W sobotę, 10 grudnia, odbyły się spacery badawcze związane z opracowywanym programem rewitalizacji Hajnówki. Spacery odbyły się w trzech grupach zlokalizowanych na obszarach: Fabryka Chemiczna, Centrum warz z Os. Armii Krajowej, okolice ul. Wierobieja i ul. Dworcowej. Uczestnikami spacerów byli mieszkańcy naszego miasta. To oni planowali trasę spaceru, wskazując miejsca, które wymagają poprawy, ożywienia, zagospodarowania. Uczestników spacerów nie zraziła szczególnie niekorzystna i deszczowa pogoda w tym dniu – mimo to hajnowianie nie zawiedli. Zanotowane przez prowadzących uwagi i spostrzeżenia wraz z dokumentacją fotograficzną posłużą do opracowania Programu Rewitalizacji Miasta Hajnówka.

Wcześniej – 8 i 9 grudnia wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach diagnozujących, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 oraz w Hajnowskim Domu Kultury. Podczas spotkań prowadzący zbierali informacje służące analizie czynników i zjawisk kryzysowych w mieście: społecznych, gospodarczych, przestrzennych, funkcjonalnych, technicznych czy środowiskowych. Definiowano także wstępne rozwiązania służące ich rozwiązaniu.

Magdalena Chirko

fot. prowadzący warsztaty i Emilia Rynkowska


 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.