Dobiega końca etap prac diagnostycznych nad programem rewitalizacji

05r

Dobiega końca etap prac diagnostycznych nad programem rewitalizacji, w trakcie którego przeanalizowano dane statystyczne pod kątem występowania różnego rodzaju problemów społecznych na obszarze naszego miasta.

Wzięto pod uwagę wiele wskaźników w takich obszarach jak np. stopień uzależnienia od pomocy społecznej, przemoc w rodzinie, poziom edukacji (w tym drugoroczność), poziom bezpieczeństwa, problemy związane z niepełnosprawnością, bezrobocie, problemy alkoholowe, poziom aktywności obywatelskiej. Podstawą do podjęcia działań rewitalizacyjnych na terenie miasta będzie wskazanie tych obszarów, na których następuję koncentracja sytuacji kryzysowych w sferze społecznej - te obszary będą w przyszłości objęte wsparciem. Jak wynika analizy danych statystycznych, wstępnie określone obszary proponowane do rewitalizacji obejmują: Osiedle Fabryki Chemicznej, Osiedle Lipowa do Żabiej Górki, Centrum, Armii Krajowej na wysokości ul. Rakowieckiego oraz Międzytory. Wyniki dotychczasowych prac zaprezentowano na spotkaniu – panelu eksperckim, w dniu 14 grudnia 2016 r.

 

W najbliższym czasie, 28 grudnia, planowane jest poprowadzenie mobilnych punktów konsultacyjnych o rewitalizacji, które będą rozmieszczone w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców Hajnówki. Przewiduje się, iż uruchomione będą m.in. w Parku Wodnym, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Galerii Hajnówka, w pobliżu innych punktów handlowych, o czym będziemy jeszcze szczegółowo informować. Wkrótce zostaną zamieszczone także na stronie internetowej mapy prezentujące nasilenie problemów społecznych w naszym mieście.

PLIK DO POBRANIA:

DIAGNOZY I ANALIZY w celu wyznaczenia obszaru zdegradowanego i rewitalizacji w mieście Hajnówka

autor: Magdalena Chirko

fot. Emilia Rynkowska


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.