Wydarzenia w przestrzeni miejskiej w ramach konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hajnówka

19905008 1571083172962793 3005272780559155660 n

Dnia 8 lipca w Parku Miejskim w Hajnówce miało miejsce interesujące wydarzenie. Prócz wyprzedaży garażowej zorganizowanej przez Fundację „Oni – to My”, można było natknąć się na stoisko informujące o projektach przedsięwzięć rewitalizacyjnych przyjętych do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hajnówka. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych  "SocLab", będąca przedstawicielem konsorcjum przygotowującym wspomniany dokument.

W ramach happeningu odbył się konkurs z nagrodami. Zadawane pytania miały na celu sprawdzenie wiedzy mieszkańców na temat projektów zgłoszonych do programu np. Co jest planowane w obiekcie po Fabryce Mebli Forte S.A? Wymień przynajmniej dwie funkcje budynku po rewitalizacji?     Gdzie będzie zlokalizowana tężnia solankowa? I wiele innych. W konkursie wzięło udział ponad 30 osób, głównie młodzież i dzieci. Przy okazji quizu rozmawiano z zainteresowanymi o planowanych zmianach w Hajnówce. Dzieci interesowały się zwłaszcza projektami dotyczącymi szkół i centrum miasta (np. parku) oraz projektem zmian w HDK. Rozmowy na temat rewitalizacji przeprowadzano również z dorosłymi. Zgłoszono przy tej okazji kilka uwag.
W trakcie rozmowy mieszkańcy mówili, że takie konsultacje poza urzędem są bardzo dobre i dzięki temu mogą dowiedzieć się więcej na temat planów odnośnie kształtowania przestrzeni miasta Hajnówka.
11 lipca przed siedzibą Urzędu Miasta Hajnówce przechodnie także mogli spotkać się z punktem informującym o projektach rewitalizacyjnych.
Bezpośredni kontakt z głównymi adresatami Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Hajnówka, którymi są sami mieszkańcy, okazuje się najlepszym kanałem komunikacyjnym, wzbudzającym zainteresowanie wiodącym tematem.

Emilia Korolczuk

Fot. Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych "SocLab", Emilia Korolczuk


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.