Organizacje pozarządowe o pomysłach na rozwój Hajnówki i poprawę życia w mieście - informacja ze spotkania w dniu 9 lutego 2017r.

0

W czwartek, 9 lutego 2017 r., miało miejsce spotkanie dedykowane organizacjom pozarządowym, poświęcone zebraniu informacji o tym, jak one widzą dalszy rozwój Naszego miasta i rozwój hajnowskiej społeczności lokalnej.

Spotkanie poprowadziły dr Katarzyna Sztop-Rutkowska oraz Agnieszka Maszkowska z Fundacji SocLab. Było ono jednym z cyklu spotkań poświęconych planowanej rewitalizacji Hajnówki. Jego celem było przedstawienie zagadnienia rewitalizacji jako płaszczyzny szczególnej aktywności dla sektora pozarządowego. Zakładało zebranie i opracowanie pomysłów na rozwój Hajnówki, które będą mogły być realizowane w ramach programu rewitalizacji miasta. Podczas spotkania podkreślano, iż organizacje pozarządowe mogą odegrać ważną rolę i realizować wiele istotnych zadań mających na celu wzrost jakości życia w mieście.

 

Jak potwierdza frekwencja na spotkaniu, Nasze organizacje wykazały duże zainteresowanie tematem. Uczestnicy wskazali szereg możliwości realizacji nowych aktywności w ramach rewitalizacji, co dało przełożenie na już złożone fiszki - propozycje przedsięwzięć do programu, także w trakcie spotkania. Inspiracją do dodatkowych aktywności na pewno staną się dobre praktyki w rewitalizacji, przedstawione na spotkaniu, atrakcyjnie zebrane i przedstawione przez ekspertki je moderujące.

Przypominamy – jeszcze do 21 lutego trwa nabór propozycji przedsięwzięć do rewitalizacji. Szczegóły naboru dostępne są pod linkiem: http://hajnowka.pl/urzad1/rewitalizacja/aktualnosci/9484-ogloszenie-o-wydluzeniu-terminu-zglaszania-przedsiewziec-rewitalizacyjnych-do-programu-rewitalizacji-miasta-hajnowka-do-dnia-21-lutego-2017-r.html.

Zachęcamy do zgłaszania fiszek.

Magdalena Chirko

Zastępca Kierownika Referatu Polityki Gospodarczej

Urząd Miasta Hajnówka

 

PLIK DO POBRANIA:

„Organizacje pozarządowe - aktywni uczestnicy procesu rewitalizacji w Hajnówce”

autor: Magdalena Chirko

fot. Emilia Rynkowska


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.