OGŁOSZENIE O WYDŁUŻENIU TERMINU zgłaszania przedsięwzięć rewitalizacyjnych do PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA HAJNÓWKA – do dnia 21 lutego 2017 r.

Informujemy, iż ulega wydłużeniu termin przyjmowania propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych do opracowywanego Programu Rewitalizacji.

Zachęcam osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, organizacje pozarządowe i instytucje do zgłaszania inicjatyw, pomysłów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisujących się w proces rewitalizacji, które na kolejnym etapie tworzenia Programu Rewitalizacji (PR) zostaną zweryfikowane pod kątem zgodności z celami Programu, ich wykonalności oraz możliwości ich wpływu na eliminację lub ograniczenie na obszarze rewitalizacji negatywnych zjawisk.

W Hajnówce, za obszary zdegradowane, które wymagają rewitalizacji, uznane zostały następujące jednostki urbanistyczne: Centrum-Millenium, Chemiczna, Chopina, Kolejki Leśne, Lipowa I, Międzytory, Mostowa oraz obszar po dworcu kolejowym. Szczegółowy obszar wstępnie wyznaczony do rewitalizacji na podstawie przeprowadzonych analiz statystycznych oraz wyniki tych analiz dostępne są na stronie internetowej www.hajnowka.pl. Zgłoszone do Programu Rewitalizacji Miasta Hajnówka projekty będą mogły otrzymać dofinansowanie ze środków zewnętrznych na działania w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej i środowiskowej, zmierzające do wyprowadzenia obszarów o dużym natężeniu niekorzystnych zjawisk ze stanu kryzysowego.

Przedstawione przedsięwzięcia powinny znajdować się na obszarze rewitalizacji lub rezultaty takich przedsięwzięć muszą przyczyniać się do przeciwdziałania negatywnym zjawiskom społecznym występującym na tym obszarze.

Należy jednocześnie pamiętać, że propozycje nie wpisane do PR nie uzyskają dofinansowania w ramach funduszy zewnętrznych przeznaczonych na rewitalizację. W związku z powyższym uprzejmie prosimy wszystkie instytucje działające na terenie naszego miasta o przeanalizowanie planów działań na najbliższe lata. Jeśli znajdują się tam przedsięwzięcia, które wpisują się w działania z zakresu rewitalizacji na terenie wyżej wymienionych obszarów Hajnówki, prosimy o ich zgłoszenie do Programu.

Wypełnione fiszki należy złożyć do dnia 21 lutego 2017 r. do sekretariatu Urzędu Miasta Hajnówka, ul. Aleksego Zina 1, p. 219 lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Osoba do kontaktu: Magdalena Chirko, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 85 682 64 45.

Jerzy Sirak

Burmistrz Miasta Hajnówka

PLIKI DO POBRANIA:

Mapa - obszar rewitalizacji (projekt)

Diagnozy i analizy w celu wyznaczenia obszaru zdegradowanego i rewitalizacji w mieście Hajnówka

Wzór fiszki

 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.