Coś się kończy, coś się zaczyna...III

17

Trwają końcowe prace przy modernizacji naszego stadionu. Jadąc ulicą Sportową z przyjemnością można zobaczyć błękit siedzeń na trybunach i od niedawna, czystą błękitną toń nowej nawierzchni tartanowej położonej na bieżni.

Pojawiają się pytania – dlaczego niebieski? A czyż nie jest przyjemny dla oczu a tak naprawdę to przecież chodzi o jakość samej bieżni a nie jej kolor. A po bieżni chodzi się wspaniale (jeszcze nie biegaliśmy) i mam nadzieję, że podobne odczucia będą mieli zawodnicy i wszyscy z niej korzystający – bo przecież oni są tu najważniejsi. Końcowej kosmetyki wymaga boisko ze sztuczną trawą. Zawieszanie piłkochwytów oraz pielęgnacja tego elementu już się odbywa. Zmienia się również otoczenie wokół elementów infrastruktury sportowej. Nowa trawa z rolki w sposób zasadniczy zmienia wygląd całego terenu. Są już zapytania o dostępność kortów i boisk do siatkówki. Jeszcze odrobinę cierpliwości. Największy powierzchniowo element stadionu to oczywiście boisko piłkarskie. Pomimo niezłego wyglądu wizualnego detale tego elementu infrastruktury wymagają od wykonawcy jeszcze wiele pracy. Uzupełnieniem pól do gry jest wyposażenie obiektu w monitoring, nagłośnienie i system nawadniania boiska głównego. Te elementy są również na etapie uruchamiania. Centrum dowodzenia mieści się w pomieszczeniu magazynu, nowego budynku przy kortach. Aktualnie, jako pracownicy Ośrodka Sportu, jesteśmy na etapie przygotowania Regulaminu Stadionu, który w prosty i czytelny sposób określi zasady użytkowania nowej infrastruktury sportowej. Chcemy zaprosić do korzystania z obiektu jak największą liczbę naszych mieszkańców, ale musimy zaproponować to w sposób zorganizowany. Wcześniejsze rezerwacje (telefoniczne) umożliwiające ustalenie grafików, wejście na obiekt wyłącznie w strojach sportowych oraz korzystanie z obiektu przez osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką trenera (opiekuna) to nieodzowne zasady maksymalnego wykorzystania infrastruktury przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Nowa infrastruktura da nam również możliwości organizacji przedsięwzięć rekreacyjno – sportowych, zarówno tych, które były w naszym kalendarzu imprez jak i nowych. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i sposoby tworzenia ofert zarówno w zakresie sportu jak i biznesu, ze strony organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych. Zdajemy sobie sprawę, że wspólnie możemy wyjść na przeciw oczekiwaniom szerszej grupy odbiorców, naszych mieszkańców jak i gości z kraju i zagranicy. Mamy nadzieję, że już w czerwcu będziemy mieli przyjemność zaprosić Was do obejrzenia naszego nowego „domu" od środka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

CZĘSĆ PIERWSZA

CZĘŚĆ DRUGA

logo HajnowkaOdNowa

18.04.10 baner EFRR

 

Mirosław Awksentiuk

Dyrektor OSiR Hajnówka

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.