Propozycje Mieszkańców

Zachęcamy Mieszkańców Hajnówki do włączenia się w proces ulepszenia naszej małej ojczyzny

 Propozycje, które pozwolą wzbogacić i udoskonalić wizerunek Hajnówki prosimy wysyłać na e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Miasta Hajnówka

 

 

PROPOZYCJE MIESZKAŃCÓW:

 

1. Stare fotografie Hajnowki przy ul. 3 Maja

2. Duzy napis HAJNÓWKA w parku (można przy nim np. robić pamiątkowe zdjęcia)

3. Powiększyć staw koło PKP i więcej ławek obok. W tym miejscu można karmić kaczki.

4. ZOO

5. Melexem po mieście

6. MPK  w okolicach godz. 22.00 i żeby zawiózł do pracy przed 22.00 i przywiózł po 22 z pracy.

7. Fontanna w parku -   świecąca, a jak się zapłaci to i muzyczna.

8. Skrzyżowanie ul. Batorego, Buczka, i 11 Listopada, prosi się o rondo / światla. Wyjechać z z ulicy 11 Listopada w lewo graniczy z cudem (szczególniew godzinach szczytu).

9. Czy można wstawić zakaz postoju przed sklepem mleczarskim na ul. Batorego, ponieważ jest korek, a w okresie zimowym to naprawdę trudno przyjechać oraz pasy przesunąć trochę dalej. Wyjeżdżając z ulicy Milenium w prawo, jak mowią znaki, ludzie wskakują na maską .Nie wspomnę o nagminnym skręcaniu w lewo na tym skrzyżowaniu.

p. Magłorzata (nazwisko do wiadomości redakcji)


 

Myślę, że fajnym pomysłem byłaby ścieżka spacerowo-rowerowa biegnąca  przez miasto wzdłuż rzeki Leśnej. Przy okazji można by było w ten sposób poprawić wygląd rzeczki, a trasa zmieniła by trochę miasto i wprowadziła nową atrakcję turystyczną.

p. Krzysztof (nazwisko do wiadomości redakcji)

 


 

1. Zakup 2 sztuk nowych autobusów miejskich do końca 2018 przez PUK hajnówka

2.Wymiana wszystkich balustrad balkonowych przy ulicy Piłsudskiego 18 wraz z remontem balkonów przez SM.

 

p. Adam (nazwisko do wiadomości redakcji)

 

1. W naszej Hajnówce od dawna nie słychać o żadnych większych wydarzeniach, takich jak koncert większego zespołu/muzyka czy też jakiś turniej. Patrząc na naszą Hajnowską młodzież, turniej w Counter-Strike: Global Offensive, League of legends, czy też inne gry byłby dla większości wielkim przeżyciem, jak i promocją samego miasta.

2. Renowacja wielu obiektów typu ławki, czy też chodników w parku miejskim, nie zapominając o fontannie w jego centrum byłoby dużym zachęceniem dla mieszkańców do odwiedzania parku.

3. Skoro Puszcza Białowieska to zielone płuca Polski, to dlaczego Hajnówka znajdująca się obok owej puszczy ma być coraz bardziej szara. Nie wycinajcie drzew, zieleń i atrakcje przyciągają turystów.

4. Stworzenie w miescie miejsc promujących Puszczę Białowieską.

5. Stworzenie nowych miejsc pracy dla młodych. Wielu Hajnowian wyjeżdza z rodzinnego miasta, tylko dlatego że nie mogą znaleść tutaj pracy.

6. Pilnujcie tradycji! Niech Hajnówka pozostanie atrakcją dla turystów tak jak to jest teraz.

p. Damian (nazwisko do wiadomości redakcji)

 


 

Mając na uwadze poprawę wizerunku miasta Hajnówka oraz obserwując duże zainteresowanie podobną inicjatywą i zainteresowaniem mieszkańców w innych miastach,chciałbym zaproponować utworzenie w naszym pięknym i gościnnym mieście siłowni pod chmurką.Lokalizacja np.w parku w okolicy muszli koncertowej,czyli praktycznie w centrum miasta nasuwa mi się sama.Inicjatywa taka może spowodować wzrost aktywności sportowej wśród mieszkańców,zwłaszcza młodzieży jak i wśród turystów, którzy coraz częściej i chętniej wybierają Hajnówkę i jej okolice na letni wypoczynek. Siłownie takie powstają zarówno w wielkich aglomeracjach miejskich jak i małych miejscowościach i wszędzie cieszą się dużym uznaniem oraz są wykorzystywane przez mieszkańców.
Proszę o rozważenie takiej możliwości.

w załączeniu przesyłam link do informacji o czym do Państwa piszę. Jest to tylko przykład i wierzę, że jeśli inicjatywa wzbudzi zainteresowanie Rady Miejskiej, to informacje na ten temat oraz jego znaczenia dla społeczności lokalnych są ogólnie dostępne w internecie. http://poznan.naszemiasto.pl/tag/poznan-silownia-w-parku.html

p. Krzysztof (nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 


 


1. Marzę o jakiejś fajnej, oryginalnej fontannie w Parku Miejskim....Obecna pamięta jeszcze moje dzieciństwo i nie kryjmy, ale jest nieco archaiczna, z brudną wodą, słabymi efektami wizualnymi....Niech powstanie Fontanna na miarę XXI wieku, dająca orzeźwienie w upalny dzień, z ciekawymi "chlustami" wody, nowa, oryginalna służąca mieszkańcom na kolejne lata....Niech będzie to balans estetyki i praktyczności! Tyle dzieje się latem w amfiteatrze, ta fontanna byłaby ozdobą parku i jego atrakcją!
2. Proszę o ciekawe zagospodarowanie miejsca po "Barze u Wołodzi", rozbierzcie jak najszybciej ten budynek. Zróbcie porządek z targowiskiem miejskim, przecież po godzinie 16 to miejsce STRASZY! Zdaję sobie sprawę, że nasze miasto nie posiada bogatej historii, nie ma tutaj rynku z ratuszem, ale dla chcącego i zdeterminowanego nie ma nic trudnego! Można  by stworzyć w tym miejscu jakiś plac z ławeczkami, jakieś czasowe wystawy, a może i nawet kolejną fontannę....
3. Zrewitalizujcie ulicę Wierobieja, niech przestaną straszyć budynki z powybijanymi szybami!!! Ta ulica to historia hajnowskiej ulicy targowej....Jeśli nawet macie problem z właścicielami tych STRASZNYCH budynków (niedokończonych bądź w rozsypce) to zakryjcie je jakimiś wielkogabarytowymi fotografiami tej dawnej ulicy ( inspracja: Książka "Hajnówka w starej fotografii"). W Białowieży takie fotografie znajdowały się chociażby na dawnej szkole lub płocie szkoły podstawowej.
4. Proszę o wspieranie przedsiębiorców! W Hajnówce brakuje miłej kawiarni lub klubokawiarni z pyszną kawą i ciastem!
5. Popierajcie przygraniczny ruch turystyczny! Galeria handlowa w budowie, potrzeba nam również klientów z Białorusi aby ta galeria nie stała się Klapą!!!!
6. Proszę o dobre relacje lub inspiracje z Spółdzielnią Mieszkaniową lub Zakładem Usług Komunalnych aby Osiedlowe Place Zabaw były LEPSZE, OGRODZONE, Z NOWYM LUB ODNOWIONYM SPRZĘTEM!!!! Jeśli ten kraj, region, miasto ma się nie wyludniać niech powstaną place zabaw dzieciom jak w innych miastach Polski!!! Proszę się udać np. do Michałowa i zobaczyć jaki super plac zabaw tam istnieje!
7. Proszę RADNYCH, Pana Burmistrza o kreatywność, siłę determinacji i motywacji aby to miasto się rozwijało, nie stało w miejscu, aby piękniało, słuchało swoich mieszkańców i nie spoczywało na laurach!!!!
8 Mamy trzy Biedronki a uważam że Lidl również odnalazłby się na naszym rynku.
9. Proszę również o kolejne ścieżki rowerowe, naprawę chodników na ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z ul.  Białowieską aż do nowego ronda w kierunku Aresztu, jak również chodników na ulicy Bielskiej- są masakrycznie nierówne.
10. Proszę o więcej koszy na kupy psów, niech właściciele pupilków sprzątają po swoich podopiecznych.
11. Skoro Hajnówka to Brama do Puszczy to może przydałyby się specjalne tabliczki informujące o takowym fakcie przy wjeździe lub wyjeździe z miasta!
12. I ostatnia sugestia - Hajnówka to miasto zielone, nie wycinajcie więcej drzew! Skwer przed UM jest ogołocony i mniej przytulny niż niegdyś....

p. Anna (nazwisko do wiadomości redakcji)


 

Potrzebne małe rondo na skrzyżowaniu ul. Warszawska i ul.Nowowarszawska

p. Mirosław (nazwisko do wiadomości redakcji)


 


1. Idąc za przykładem rozwoju gminy miejskiej Michałowo proponuję całkowite zniesienie podatku od nieruchomości dla przedsiębiorstw.
2. Zwiększenie udziału zatrudnienia osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w Urzędzie Miasta Hajnówka oraz jednostkach jemu podległych.
3. Konieczność podania do publicznej wiadomości kandydatur  na stanowiska Burmistrza Miasta oraz starosty Hajnowskiego w związku z wyborami samorządowymi tj. dnia 16.11.2014r.

p. Adam  (nazwisko do wiadomości redakcji)

 


 


1. Konieczność wyrównania przepaści rozwojowej pomiędzy metropolią Białystok a miastem Hajnówka pod względem liczby miejsc pracy, oraz rozwoju gospodarczego.
2. Całkowite zniesienie podatku od nieruchomości już od roku 2015-dla poprawy rozwoju gospodarczego gminy oraz idąc za przykładem takich gmin jak: Michałowo,Bielsk Podlaski, Białystok które już dawno zniosły tego rodzaju obciążenia.
3. Zwiększenie udziału środków Europejskich na lata 2014-2020- w celu rozwoju przedsiębiorczości i poprawy komfortu życia osób w wieku 18-25 lat.
4. Wypłaty wynagrodzeń w UM i jednostkach jemu podległych zależnie od efektywności pracy na rzecz rozwoju miasta.

p. Adam (nazwisko do wiadomości redakcji)

 1. Uruchomienie bezpłatnej miejskiej sieci WiFi w parku naprzeciwko Urzędu Miasta
2. Hotspoty w parkach, na skwerach, czy w centrum miasta to fajny pomysł nie tylko do wykorzystania w smartfonach, ale również na tabletach i laptopach. W dobie ultrabooków pracujących na akumulatorze kilka (naście) godzin nic nie szkodzi na przeszkodzie aby wyjść do parku usiąść na ławce i popracować w przyjemnej atmosferze, zwłaszcza przy pięknej pogodzie.

 

p. Ewa (nazwisko do wiadomości redakcji)


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

       Koordynator do spraw dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.