Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" - kulturalne podsumowanie 2020 roku

zdjęcie: mężczyzna odwrócony tyłem z rękoma uniesionymi do góry, przed nim na krzesłach siedzą słuchacze warsztatów


Jak sobie radziliśmy w tym roku - to z pewnością temat rzeka. Jedno jest pewne - nie poddaliśmy się.
W lecie odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, a jeszcze do końca grudnia możemy cieszyć się nagraniami spektakli, które udostępniliśmy online.


Jesienne miesiące bogate były działania edukacyjne w ramach projektu „Czego sztuka w Puszczy szuka - art edukacja” - intensywne edukowaliśmy młodzież z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Sejn i Suwałk.
Teraz eksperymentujemy z działaniami online, by dokończyć realizacje eksperymentu artystycznego  "Nauczyciel - intrygujący, kompetentny, inspirujący” . Kontynuujemy działania rozpoczęte we wrześniu, oglądamy spektakle, doradzamy konsultujemy.
Zima - to czas przygotowań do nowego sezonu artystycznego - powstaje nowy spektakl „Żubr Pompik. Miłość i Puszcza”, który realizujemy z wyjątkową dbałością o aspekty dostępności, a do współpracy udało się nam zaprosić super artystów, którzy użyczają głosu postaciom: Ewę Błachnio - stand up’ertkę i Kamilę Papaj - aktorkę i empatyczną edukatorkę „Kamyk na drodze” oraz Tomasza Samojlika - autora scenariusza i Dariusza Skibińskiego - reżysera. Spektakl będzie można oglądać wkrótce / w styczniu 2021/ na YT oraz w "Hajnówka Centralna - Stacja Kultury” w Hajnówce.
Trwają też prace remontowe w obiekcie byłego dworca kolejowego, by stworzyć prężnie działające  centrum aktywności artystyczno-edukacyjno-społecznych i wolontariackich, czyli: "Hajnówka Centralna- Stacja Kultury” niebawem otworzy drzwi i zaprosi na szereg działań. Tu także działa międzynarodowy wolontariat, który po krótkim czasie aklimatyzacji, szykuje się animowanie działań lokalnych, a m. in. stworzy pierwszą w Hajnówce  kawiarenkę językową.

2021 rok dla  Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka” to nowe działania - międzynarodowa polsko-norweska artystyczna współpraca w ramach projektu „Next stop - art close to peole / Następna stacja - sztuka bliżej ludzi"
Słowem w Hajnówce będzie się działo!

Projekt „Czego sztuka w Puszczy szuka - art edukacja" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Priorytet: Edukacja kulturalna.
Projektu „Next stop - art close to peole / następna stacja - sztuka bliżej ludzi” Dofinansowanie na projekt udzielone zostało w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjneji sprzyjającej integracji społecznej.

Logo: wyrazy ułożone w trzech wersach Iceland Lichtenstein Norway grantsnck logo-poziom kolor-rgb auto 640x640

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.