Seria książeczek o Żubrze Pompiku z nagrodą Podlaska Marka Roku 2019

pompik

10 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się XVI Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka Roku. W tegorocznej edycji spośród 150 zgłoszonych produktów do finałowego starcia komisja konkursowa nominowała 27. To z tego grona wybrano laureatów każdej z dziewięciu konkursowych kategorii: Produkt Użytkowy, Produkt Spożywczy, Odkrycie, Inwestycja, Kultura, Wydarzenie, Społeczeństwo. Po raz pierwszy nagrody przyznano w kategorii Biznes i Projekt 4.0. Głosowanie odbywało się w formie internetowej.

Laureatami zostali:

Wielkim zaskoczeniem i radością dla naszego miasta okazało się przyznanie nagrody w kategorii Kultura - Tomaszowi Samojlikowi i jego serii książeczek o Żubrze Pompiku. Od wielu lat publikacje te cieszą grono najmłodszych nie tylko w naszym regionie, ale na terenie całego kraju. Na ich podstawie powstał już serial transmitowany w Internecie i kanale TVP ABC. Nagroda ta to ogromna promocja dla miasta Hajnówka i Powiatu Hajnowskiego. Jesteśmy bardzo dumni.

Nagrody otrzymali także:

1. W kategorii Społeczeństwo laur zwycięzcy otrzymały Czwartkowe Obiady u Diabetyków

2. Tytuł najlepszego Produktu Spożywczego otrzymała Woda Krynka.

3. Za najlepszy Produkt Użytkowy uznano Sklejkę Zakładów Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A.

4. W kategorii Inwestycja tytuł Podlaskiej Marki otrzymała Hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena.

5. kategorii Wydarzenie do nagrody wskazała IX Festiwal Rock na Bagnie organizowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

6. W kategorii Odkrycie nagrodę otrzymały Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych Puszczy Białowieskiej prowadzone przez Politechnikę Białostocką i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

7. W kategoriach Biznes i Projekt 4.0 nagrody otrzymały Grupa Chorten i Dolina Rolnicza 4.0.

 

Podczas Gali wręczono też nagrodę konkursu towarzyszącego Podlaskiej Marce – Podlaska Marka Konsumenta. W tym roku, głosami internautów zwyciężyła księgarnia internetowa Tania Książka.

Zdobywcą tytułu Ambasadora Podlaskiej Gospodarki wyróżniono Podlaską Branżę Medyczną, wśród nich reprezentanci: Medical-Łomża sp. z o.o , Laboratorium Centrum Symulacji Medycznych - Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Medgal sp. z o. o, ChM sp. z o.o, Mindhand sp. z o.o, Petros Psyllos, Imago Krzysztof Matuk, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Politechnika Białostocka.

Emilia Korolczuk

Na podstawie: www.wrotapodlasia.pl

statuetka

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.