Okolicznościowe Medale Burmistrza Miasta Hajnówka – drugie rozdanie

0543_mini
Okolicznościowe Medale Burmistrza wręczono podczas uroczystej gali 27 stycznia 2012 roku. Niestety, nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć, w związku z czym Burmistrz ponownie zaprosił oznaczonych, by podziękować za aktywność zawodową i pracę społeczną na rzecz naszego miasta.

Czytaj więcej...

 

Okolicznościowe Medale Burmistrza Miasta Hajnówka zostały wręczone

0513_mini
Rok jubileuszowy 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich dobiegł końca. Z tej też okazji zorganizowano uroczystą galę wręczenia medali zasłużonym dla rozwoju naszego miasta.

Czytaj więcej...

 

O ekologii w bibliotece

W ostatniej dekadzie listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się dwudniowy blok ekologiczny, który prowadził dr Artur Michałowski przyrodnik i ekonomista, adiunkt Zakładu Nauk Ekonomicznych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Czytaj więcej...

 

Rajd Rowerowy im. Bolesława Bierwiaczonka

0424_mini

Przez kilka dni w Hajnówce mówiło się o planowanym rajdzie rowerowym im Bolesława Bierwiaczonka, który organizowano dla uczczenia jubileuszu 60 lat praw miejskich. Informacja o rajdzie pojawiła się na stronie internetowej www.hajnowka.pl, plakatach rozwieszonych na słupach ogłoszeniowych, w Kurierze Porannym, Radiu Białystok, krążyła pocztą elektroniczną i pantoflową.

Czytaj więcej...

 

"Poznajemy hajnowskich artystów plastyków" - obchody 60 rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce w Przedszkolu nr 2

mini
Kolejne spotkanie z cyklu: "Poznajemy hajnowskich artystów plastyków", dzięki gościnności Pani Izy Dudar odybyło się w galerii "Ławeczka".

Czytaj więcej...

 

Sesja popularno-naukowa nawiązująca do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich

mini

– Każdy jubileusz jest okazją do wspomnień. I chociaż historia naszego miasta nie jest wiekowa, czy tysiącletnia – dla nas jest historią najważniejszą. Historią, o której powinniśmy mówić, i którą powinniśmy znać – Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka.

Czytaj więcej...

 

Turniej wiedzy o Hajnówce – zakończony

mini

Cudowna inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miasta Hajnówka –  poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o naszym mieście.

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs literacki na najpiękniejszą legendę miasta Hajnówka rozstrzygnięty

logo_60_lat

Konkurs literacki na najpiękniejszą legendę miasta Hajnówka został zrealizowany w ramach obchodów  Jubileuszu 60 LAT PRAW MIEJSKICH,  jako projekt Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego współfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta dobiega końca.

Czytaj więcej...

 

„Pocztówka o Hajnówce”

mini

Z okazji 60 – lecia nadania Hajnówce praw miejskich w Przedszkolu nr 5 zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Pocztówka o Hajnówce”. Jury konkursu wysoko oceniło przygotowane prace i przyznało szereg nagród i wyróżnień. Nagrodzone zostały prace: Natalii Sienkiewicz, Jakuba Wachowicza oraz Martyny Żembrowskiej, natomiast wyróżnienia otrzymali: Paweł Sapiołka, Roksana Kozar, Wiktoria Wiejkowska. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycielek: A. Jurczak, B. Dmitruk, M. Saadoon, A. Sacharczuk, B. Markiewicz, R. Bartoszewicz.

Czytaj więcej...

 

Hajnówka - Moja Mała Ojczyzna

mini

Z okazji 60 – lecia uzyskania przez nasze miasto praw miejskich wszystkie grupy wiekowe z Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi realizowały blok tematyczny o Hajnówce. Dzieci poznawały wiersze, piosenki, legendy oraz poetów, artystów związanych z naszym miastem i regionem.

Czytaj więcej...

 

Półmaraton Hajnowski – zapisy do udziału trwały krócej niż sam bieg

mini

260 osób z Polski i zagranicy (Włochy, Japonia) biegło podczas XI Półmaratonu Hajnowskiego na trasie Białowieża – Hajnówka. Do pokonania mieli 21,097 km. Padł bardzo ważny dla hajnowian rekord – bieg ukończyło  26 zawodników z naszego regionu.

Czytaj więcej...

 

Nasze miasto oczami znanych artystów - plener malarski w Hajnówce

mini

12 artystów z Polski, Wilna i z Hajnówki pokaże najpiękniejsze walory naszego miasta i okolic w swoich dziełach. Przez kilka dni znani malarze poznawali Hajnówkę, szukali inspiracji i zbierali materiały do prac, które powstaną w ich warsztatach. Piękno, które uda im się uchwycić będziemy mogli podziwiać już jesienią podczas wystawy poplenerowej. Wydany zostanie również katalog, w którym znajdą się informacje o artystach, a także zdjęcia ich prac.

 

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”

mini
Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”  pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka przeprowadzony 28 kwietnia 2011 r. w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.

Czytaj więcej...

 

Godzinki z książką - 60 rocznica nadania Hajnówce praw miejskich

mini

8 kwietnia 2011 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Godzinki z książką”. Tematem zajęć była przypadająca w tym roku 60 rocznica nadania Hajnówce praw miejskich.

Czytaj więcej...

 

Uroczysta sesja inaugurująca obchody jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich

mini

Uroczysta Sesja rozpoczęła się Hymnem Narodowym w wykonaniu „Tutti Cantare” – chóru z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce.

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs plastyczny "Miasto Hajnówka w oczach przedszkolaka"

mini

 

W bieżącym roku miasto Hajnówka obchodzi jubileusz sześćdziesiątej rocznicy nadania praw miejskich. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody tej rocznicy.

Czytaj więcej...

 

Projekcja filmu HOME S.O.S. Ziemia i spotkanie z Arturem Michałowskim

mini

Kontynuacją spotkania z dr Arturem Michałowskim, które odbyło się 11 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Tadeusza Rakowieckiego było kolejne spotkanie z hajnowskim przyrodnikiem i ekonomistą.

Czytaj więcej...

 

Promocja książki Artura Michałowskiego „Działalność gospodarcza a procesy przyrodnicze”

mini
 

Po oficjalnym powitaniu gości przybyłych na spotkanie, zabrał głos Burmistrz miasta Hajnówka  Jerzy Sirak. Minutą ciszy uczczono pamięć sześciu młodych  mężczyzn, którzy zginęli w wypadku drogowym koło Zambrowa.

Czytaj więcej...

 

Wykład Alli Gryc pt. „Historia Hajnówki”

16 lutego 2011 roku w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbył się wykład pt. „Historia Hajnówki”. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce. Wydarzenie to zostało przygotowane dla uczczenia jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Czytaj więcej...

 
Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.