Współpraca z Gminą Kaźmierz

herb Gmina Kazimierz

Gmina Kaźmierz

Gmina wiejska położona w powiecie szamotulskim, 20 km na północny-zachód od Poznania. Powierzchnia wynosi 128,2 km2. Gminę zamieszkuje 8475 mieszkańców (stan na rok 2018). Składa się z 18 sołectw. Na jej terenie dominuje rolnictwo i przemysł. Posiadane zasoby sprzyjają rozwojowi turystyki i rekreacji. Korzystne usytuowanie, dogodne połączenia komunikacyjne m.in. z Poznaniem sprawiają, że gmina jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. W jej obrębie działa wiele średnich i małych firm (produkcyjne, handlowe, transportowe, budowlane, usługowe). Jednym z kluczowych przedsiębiorstw, mających siedzibę na jej terenie jest Hochland (światowy lider w produkcji serów).

 

 

Kontakt:

ul. Szamotulska 20

64-530 Kaźmierz

tel. 61 291 80 65, fax 61 291 83 20

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.kazmierz.pl

 

Władze gminy:

Zenon Gałka – Wójt Gminy Kaźmierz

 

Współpraca samorządów miasta Hajnówka i Gminy Kaźmierz odbywa się na mocy Listu intencyjnego o współpracy partnerskiej (pobierz) podpisanego przez władze samorządowe dnia 21 lipca 2017r.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Zaprzyjaźnione miasta partnerskie gościły na XIII Jarmarku Żubra - 18 lipca 2019r.

 

Delegacja z partnerskiej Gminy Kaźmierz gościla w Hajnówce podczas XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej - 15 maj 2018r.

 

Gmina Miejska Hajnowka podpisała list intencyjny o współpracy partnerskiej z Gminą Kaźmierz - 24 lipiec 2017r.

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.