Zaprzyjaźnione miasta partnerskie gościły na XIII Jarmarku Żubra

02

Święto kultury Regionu Puszczy Białowieskiej nie mogło odbyć się bez gości zewnętrznych, współpracujących z miastem Hajnówka. Z wizytą przybyli do nas przedstawiciele partnerskiej Gminy Kaźmierz (woj. wielkopolskie) w składzie: Zenon Gałka Wójt Gminy Kaźmierz, Tomasz Olejnik Skarbnik Gminy Kaźmierz. Staraliśmy się im ukazać walory przyrodniczo-kulturowe miasta i okolic, w tym: Sobór św. Trójcy, Puszczę Białowieską z perspektywy kolejki wąskotorowej, Podlasie w miniaturze, czyli Park Miniatur Zabytków Podlasia… oraz zapoznać ze smakami lokalnej kuchni. Regionalny folklor, dziedzictwo kulturowe i kulinarne poznali dzięki uczestnictwu w Nocy Kupały „Na Iwana na Kupała” w Dubiczach Cerkiewnych i przede wszystkim na hajnowskim Jarmarku Żubra.

W dzień Jarmarku dołączyli do nas goście z Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Prużanach - Rusłan Suprinowicz (Zastępca Przewodniczącego Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Prużanach), Konstatnin Panimasz (Naczelnik Wydziału Kultury w Rejonowym Komitecie Wykonawczym w Prużanach) oraz Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Swisłoczy - Roksana Nikołajewna Szejko (Zastępca Przewodniczącego Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Swisłoczy), Elena Paniznikowa (Specjalista ds. turystyki w Rejonowym Komitecie Wykonawczym w Swisłoczy).

Wydarzenia kulturalne z udziałem zaprzyjaźnionych samorządów są okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania się z kulturą regionu, co sprzyja zacieśnianiu więzi pomiędzy nimi.

Emilia Korolczuk


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.