Współpraca z Regionem Krasława (Łotwa)

herb Kraslawa   herb Kraslawa2

Region Krasława (Łotwa)

Region zajmuje powierzchnię 1078,4 km². Liczy 20217 mieszkańców. Jest jedną ze 109 jednostek administracyjnych na Łotwie. Położona jest na terenie jednej z czterech krain historycznych, Łatgalii. Obszar dzieli się na 11 pohostów i jedno miasto powiatowe - Krasław, będące jego stolicą. Samo miasteczko liczy 9114 osób. Jego początki sięgają XVIII wieku, wiążą się z historią rodziny Jana Ludwika Platera. Na jego terenie dominuje rolnictwo. Funkcjonują także zakłady włókiennicze, przetwórstwa drzewnego. Walory naturalne i bogactwo historyczne są podstawą rozwoju turystyki.

 

 

Kontakt:

Rīgas iela 51, Krasław,

LV-5601, Łotwa

tel.: +371-65624383, fax. +371-65681772

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.kraslava.lv

www.visitkraslava.com

 

Władze regionu:

Gunars Upenieks - Burmistrz Gminy Krasława

 

Kontakty z Regionem Krasława na Łotwie zostały rozpoczęte przez władze Powiatu Hajnowskiego podpisaniem listu intencyjnego w styczniu 2005r. Przez ten czas miały miejsce liczne wzajemne wizyty i spotkania władz samorządowych, podczas których poznawały funkcjonowanie samorządów obu krajów oraz  wymieniły wzajemne doświadczenia. Kontakty wzbogaciły wiedzę partnerów na temat regionów obszarów partnerskich  oraz przyczyniły się do poznania wzajemnej  kultury i tradycji, uwarunkowań gospodarczych. Więcej na: http://powiat.hajnowka.pl/kraj-kraslaw-lotwa

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej zagrała na Łotwie - 27 lipiec 2018r.

Delegacja łotewskiego samorządu Kraslaw w Hajnówce - 1 luty 2018r.

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.