Aktywnie na rzecz regionu Puszczy Białowieskiej - Rada Programowa działa nadal

We wrześniu 2015 r. zakończyła się realizacja projektu "Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej". Działania podjęte w ramach projektu pozwoliły wypracować kierunek rozwoju regionu przy zaangażowaniu społeczności lokalnej oraz przyczyniły się do wzrostu świadomości ekologicznej lokalnego społeczeństwa. Ustalone w drodze konsultacji społecznych priorytety rozwoju powiatu zostały uchwalone przez Radę Powiatu Hajnowskiego w dokumencie strategicznym pn. "Program Rozwoju Powiatu Hajnowskiego do roku 2020" (Uchwała nr X/75/15 z dnia 29 października 2015 r.). W ciągu ponad dwóch lat realizacji projektu przeprowadzono szereg działań skierowanych do społeczności lokalnej - spotkań z mieszkańcami powiatu, szkoleń, zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży, imprez masowych, prezentacji regionu na targach i imprezach w kraju.

Cele wytyczone w projekcie pozostają jednak nadal aktualne, tak jak wciąż nierozwiązana pozostaje kwestia sposobu zarządzania obszarem Puszczy Białowieskiej, która mogłaby pogodzić potrzeby lokalnego społeczeństwa z potrzebami ochrony środowiska. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych rozmów i podejmowania wspólnych uzgodnień odnośnie przyszłości regionu swoje spotkania kontynuować będzie Rada Programowa utworzona w ramach w/w projektu, składająca się z przedstawicieli władz lokalnych, nadleśnictw, Białowieskiego Parku Narodowego, instytucji rządowych i naukowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i sektora turystycznego. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu działaniu nasz głos będzie bardziej słyszalny zarówno na poziomie województwa, jak i kraju. Wspólnie i zgodnie możemy więcej, dlatego zapraszamy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe, które chciałyby współpracować na rzecz regionu Puszczy Białowieskiej do włączenia się do prac Rady Programowej. W tym celu należy złożyć formalny wniosek o przyjęcie w skład Rady Programowej przesyłając go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub składając go w budynku Starostwa Powiatowego w Hajnówce, ul. A. Zina 1, pok. nr 4. Aktualna pozostaje strona projektu www.puszczailudzie.pl.

 

Karol Zub

Przewodniczący

Rady Programowej

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.