Projekty

Co w miastach puszczy? - transgraniczna współpraca miast w dziedzinie turystyki i promocji

      

Projekt „Co w miastach puszczy? - transgraniczna współpraca miast w dziedzinie turystyki i promocji” współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Program Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG III A/Tacis CBC 2004-2006.

 

 

Projekt został zrealizowany w latach 2006-2007. Całkowita wartość projektu wyniosła 78 300,00 zł w tym z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej 58 725,00 zł.

Projekt zakładał prezentację i promocję walorów miast leżących na obszarze Euroregionu Puszcza Białowieska celem zachęcenia do ich odwiedzania bez względu na istniejące granice państwowe.

Realizacji tak określonego celu posłużyły wydane publikacje – foldery i albumy prezentujące osobliwości partnerskich miast – Hajnówki, Kamieńca i Prużan, do których materiał zdjęciowy i teksty zostały przygotowane wspólnym wysiłkiem. Obie publikacje zawierają teksty w językach: polskim, białoruskim i angielskim.

Dysponentami wydawnictw są: po stronie polskiej - miasto Hajnówka, a po stronie białoruskiej miasta Kamieniec i Prużany.

Ponadto w ramach projektu zostały opracowane i umieszczone w mieście partnera wiodącego tablice – turystyczne plany Hajnówki, zawierające najważniejsze atrakcje turystyczne, niezbędne adresy i numery telefonów, również wyrażone w trzech językach.

Realizację projektu uwieńczyło seminarium, w trakcie którego zaprezentowano profesjonalne podejście do promocji w ujęciu terytorialnym. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządów regionu Puszczy Białowieskiej z Polski i Białorusi – Rejonowych Komitetów Wykonawczych w Kamieńcu i Prużanach, Starostwa Powiatowego w Hajnówce, gmin powiatu hajnowskiego oraz lokalne podmioty i instytucje związane z branżą turystyczną.

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.