Projekty

„Wesołe przedszkole szansą na upowszechnienie edukacji przedszkolnej"

Projekt pt. „Wesołe przedszkole szansą na upowszechnienie edukacji przedszkolnej" realizowany był przez Gminę Miejską Hajnówka w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce w okresie od 15.10.2009 r. do 15.03.2010 r. w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej".
Projekt skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 5 lat zamieszkałych na terenie miasta Hajnówka i uczęszczających do hajnowskich przedszkoli oraz ich rodziców.
Celem projektu było upowszechnienie edukacji przedszkolnej w mieście Hajnówka. Cele szczegółowe projektu to: rozszerzenie obecnej oferty edukacyjnej przedszkola, promocja placówki w środowisku lokalnym, zapewnienie dodatkowej opieki i zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
W projekcie prowadzone były następujące rodzaje działań:
1. Sobotnie zajęcia dydaktyczno - wychowawcze z edukacji przedszkolnej - dzieci w ramach realizacji projektu miały zapewnione: 5-godzinną bezpłatną opiekę nad dzieckiem, bezpłatny ciepły posiłek, urozmaicone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, zajęcia dodatkowe z zakresu koła plastycznego, zajęcia dodatkowe z zakresu koła teatralnego, zajęcia dodatkowe z zakresu koła muzyczno - tanecznego, zajęcia dodatkowe z zakresu koła ekologicznego.
2. Spotkania informacyjne dla rodziców dzieci 3 - 5 letnich.
3. Zabawa noworoczna podsumowująca realizację projektu dla dzieci z ,,Wesołego przedszkola''.

Wartość projektu wyniosła 59.142,32 zł. Projekt w 95% był finansowany ze środków zewnętrznych.

 

                             

UNIA EUROPEJSKA

EUROPEJSKI FUNDUSZ

SPOŁECZNY

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.