Warsztaty strategiczne „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego”
- Utworzono: piątek, 04, kwiecień 2014 13:22
- Odsłony: 4392
W dniach 27-29 marca 2014 r. w Hajnówce odbyły się warsztaty strategiczne zorganizowane w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka projektu pn. „Zintegrowany projekt wsparcia sektora turystycznego pogranicza polsko–białoruskiego”. Spotkanie miało na celu wypracowanie założeń do „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego”. W grupie warsztatowej znaleźli się przedstawiciele m.in. branży turystycznej oraz samorządu lokalnego zarówno z Polski jak i z Białorusi.
Program warsztatów obejmował inwentaryzację i waloryzację istniejącego potencjału turystycznego polskiej części Puszczy Białowieskiej, identyfikację potencjalnych produktów turystycznych również potrzeb turystycznych i możliwości ich zaspokajania w ramach różnych form turystyki i podaży usług turystycznych, ocenę szans rynkowych wyróżnionych produktów turystycznych oraz omówienie systemu identyfikacji wizualnej i komunikacji rynkowej produktu turystycznego.
W ramach spotkania warsztatowego odbyła się również wizyta studyjna, podczas której uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać bliżej atrakcje turystyczne oraz wprowadzone już na rynek produkty turystyczne zlokalizowane w regionie Puszczy Białowieskiej. W programie ujęto zwiedzanie: Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej, Kościół pw. Św. Cyryla i Metodego, Park Wodny, Skansen Kolejki Wąskotorowej, Muzeum Przyrodniczo-Leśne im. prof. J. Miklaszewskiego funkcjonujące przy Białowieskim Parku Narodowym oraz Hotel Białowieski w Białowieży.
Rozpoczęte w Hajnówce warsztaty będą kontynuowane w kwietniu br. na Białorusi.
Niniejszy dokument powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za treść tego dokumentu leży wyłącznie po stronie Gminy Miejskiej Hajnówka i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.
Monika Aleksiejuk