Zwiększenie udziału energii odnawialnej na terenie miasta Hajnówka poprzez instalację kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej

Projekt „Zwiększenie udziału energii odnawialnej na terenie miasta Hajnówka poprzez instalację kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej V. Rozwój infrastruktury ochrony środowiska Działania 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.


Projekt realizowany jest w okresie od 08 listopada 2012 r. do 27 czerwca 2014 r. Całkowita wartość projektu to 3 132 015,71 zł, z których 2 192 411,00 zł pochodzi ze środków europejskich EFRR, a 939 604,71 zł z budżetu miasta, w tym środków pochodzących od mieszkańców miasta Hajnówka.
Przedmiotem projektu jest zakup i montaż 306 zestawów płaskich kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, na terenie miasta Hajnówka.
Celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz ochrona zdrowia mieszkańców powiatu hajnowskiego poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych do atmosfery.

Paweł Denisuk

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.