Nowy żłobek w Hajnówce dofinansowny z Programu "Maluch+"2018

05

W mieście Hajnówka, na bazie dotychczasowych oddziałów funkcjonujących w budynku Przedszkola Nr 5 w Hajnówce, został utworzony Żłobek Samorządowy w Hajnówce. Placówka powstała przy wsparciu środków finansowych (ok. 700 tys. zł) z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”2018 i zapewni opiekę dla maksymalnie 104 dzieci w wieku do 3 lat (74 miejsca powstały przy wsparciu programu).

 

Realizacja inwestycji wynikała z dużego zapotrzebowania na tego typu formę opieki w naszym mieście. Samorząd miasta Hajnówka, zauważając potrzebę wsparcia rodziców małych dzieci w zapewnieniu instytucjonelnej opieki nad ich dziećmi (aby mogli oni skutecznie godzić obowiązki rodzinne z zawodowymi), aplikował o środki na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Uzyskanie dofinansowania z programu „MALUCH+” 2018 istotnie wspomogło jej utworzenie.

W ramach inwestycji, w budynku przy ul.Armii Krajowej 24 w Hajnówce wyremontowano między innymi sale dla dzieci, pomieszczenia przynależne i klatkę schodową oraz zamontowno platformę przyschodową dla osób niepełnosprawnych. Zakupiono meble, pomoce dydaktyczne i zabawki do sal; sprzęt AGD, a także inne wyposażenie do kuchni oraz gabinetów dyrektora i intendentki. Utworzono plac zabaw dla dzieci żłobkowych.

Maluszkom i ich rodzicom życzymy wspaniałej przygody ze Żłobkiem Samorządowym w Hajnówce, zaś kadrze żłobka – wraz z kierującą nim Panią Ewą Snarską – samych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.