QUERCUS 2019 – poznaliśmy laureatów

16q

Wśród hajnowian wiele jest osób, które za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej, rozwoju miasta, zasługują na szczególne wyróżnienie. Ich pracę w różnych dziedzinach (kultura, przedsiębiorczość, medycyna itp.) należy traktować jako „służbę”, której efekty powinny być dla każdego z nas przykładem, iż ciężką pracą, pasją można osiągnąć wiele. Jak powiedział Steve Jobs „Jedyną drogą do tworzenia wielkich rzeczy, jest kochanie tego, co się robi…” – zadanie to powinno być myślą przewodnią dla każdego z nas.

Niezmiennie od pięciu lat Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, w symboliczny sposób nagradza tych, którzy „…”wyrośli” z hajnowskiej ziemi…współdzielą i współuczestniczą w jej rozwoju, "zapuszczając" coraz to nowe korzenie...”. Uwiecznieniem tego jest statuetka Quercusa, w której „zapisane” są wyrazy uznania, wdzięczności wobec działań, niestrudzonej pracy, konsekwencji i etosu. To także symbol zaufania społecznego, stanowiącego fundament wspólnoty lokalnej, budowanej w oparciu o więzi wynikające z jedności pochodzenia, kultury.

Gala wręczenia Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS 2019 miała miejsce 25 stycznia w Hajnowskim Domu Kultury. Zgromadziła ona wielu gości z regionu: przedstawicieli samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, przedsiębiorców, duchowieństwo itp. Artystyczną oprawę muzyczną w operowym stylu uświetniały występy duetu Jana i Joanny Wolańskich.

Honorowa Nagroda Burmistrza Miasta Hajnówka Quercus 2019 została przyznana:

KS.KANONIKOWI ZYGMUNTOWI BRONICKIEMU

Swą posługę duszpasterską sprawuje od czerwca 1982 r., kiedy to przyjął święcenia kapłańskie. Od 1995 r. pełni funkcję proboszcza Parafii pw. św.św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Był to zarazem rok erygowania parafii. Jest kapelanem w Areszcie Śledczym w Hajnówce, gdzie odprawiane są msze w kaplicy pw. bł. Honorata Koźmińskiego.

Człowiek otwartego serca, niosący duchowe wsparcie, dodający otuchy jego parafianom. W ramach działalności duszpasterskiej prowadzonej wśród osadzonych, przyczynia się do wzmocnienia oddziaływań resocjalizacyjnych. Uczestnicząc w obchodach świąt państwowych organizowanych na terenie miasta, wspólną modlitwą buduje lokalny patriotyzm.

 

KS. MITRATOWI JERZEMU ACKIEWICZOWI

Od 1996 r. Proboszcz Parafii pw. św. Dymitra w Hajnówce. Jeszcze jako wikariusz nadzorował budowę cerkwi na ul. Warszawskiej, której początki sięgają roku 1994. Towarzyszył temu dziełu aż do momentu jej zakończenia. Przede wszystkim jego determinacji, cierpliwości i wsparciu wiernych, dziś możemy poszczycić się bogatym architektonicznie i duchowo obiektem sakralnym.

Ks. Jerzy jest duchowym przewodnikiem, człowiekiem życzliwym, niosącym dobre słowo i pomocną dłoń każdemu potrzebującemu.

 

DR N.MED. JANOWI KIRYLUKOWI

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Praktykę lekarską prowadzi m.in. w hajnowskim szpitalu oraz w gabinecie prywatnym. Doceniany przez mieszkańców miasta, jak również osoby z zewnętrz. Wyróżnia się swym profesjonalizmem i dobrocią. Spotyka się z pozytywnymi opiniami wśród pacjentów. Oto kilka z nich:

„…najlepszy ortopeda jakiego przyszło mi w życiu spotkać. A przy tym człowiek o wielkim sercu. Polecam wszystkim "obolałym":)”

„…Świetny lekarz, doskonały specjalista. Dobry kontakt z pacjentem, doktor jest życzliwy, a zarazem bardzo konkretny. Szybko postawił trafną diagnozę. Jestem właśnie po zabiegu kolana, który wykonał i jestem bardzo zadowolona. Polecam!...”

„…Człowiek Anioł...życzliwy, uprzejmy, indywidualne podejście do pacjenta, otwarty, jak najwięcej takich lekarzy…”.


 

MICHAŁOWI SKIEPKO

Nazywany „Belcanto z Pasiek”, urodzony w miejscowości Pasieki w Gminie Narewka artysta, swoimi tenorem podbija sceny operowe na całym świecie. Każdego roku, przynajmniej dwa razy możemy być w Hajnówce, świadkami niesamowitych wydarzeń kulturowych z operową nutką w tle, gdzie Pan Michał ujawnia swój operowy głos – to Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, któremu towarzyszy i w którym rozpoczynał swą artystyczną karierę; oraz Koncert Noworoczny, wprowadzający słuchaczy w nowy rok w klasycznym stylu. Swym talentem, zasięgiem działania, wprowadza w hajnowską kulturę element tzw. wysokiej kultury, do której mieszkańcy miasta i okolic mają utrudniony dostęp. Jesteśmy dumni z tego, że mamy wśród swoich, gwiazdę operową światowego formatu.

Pracował w Warszawskiej Operze Kameralnej Następnie zaangażował się do Teatru Wielkiego w Łodzi. Następnym miejscem pracy dla niego był Teatr Wielki w Warszawie. Jego dorobek artystyczny to między innymi: Verdi „Traviata”, Moniuszko „Straszny Dwór”. Zdobywca złotego medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Busseto.

 

ANDRZEJOWI PRYCZYNICZOWI

Właściciel Zakładu Drzewnego ANDREWPOL, przedsiębiorstwa z wieloletnim stażem, rozwijającym się prężnie od 1989 r. Firma zyskała swą popularność dzięki profesjonalnej produkcji dobrej jakości, certyfikowanych (m.in. FSC, Rainforest Alliance) podłóg drewnianych.

To dzięki zapałowi Pana Andrzeja, hajnowskie przedsiębiorstwo promuje nasze miasto swymi produktami nie tylko w regionie, ale także w kraju i zagranicą. Jego osoba, jako rodowitego hajnowianina, może stać się przykładem dla młodego pokolenia, iż ciężką pracą, cierpliwością oraz sentymentem do lokalizmu, można osiągnąć sukces, nie wyjeżdżając z naszego miasta.

 

Emilia Korolczuk


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.