„Hajnówka OdNowa” – rewitalizacja strefy urbanistycznej „Chemiczna” na terenie Miasta Hajnówka

18.04.10 baner EFRR

Cel: wzrost atrakcyjności turystycznej i mieszkaniowej miasta w wyniku kompleksowej poprawy jakości życia mieszkańców poprzez zmianę funkcji obiektów i terenów zdegradowanych oraz rozwój infrastruktury społecznej.

Okres realizacji: 29.06.2018 r. – 26.06.2020 r.

Wartość projektu: 13 877 459,01 zł.

Wartość dofinansowania: 9 372 619,16 zł, Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Główne działania: modernizacja kompleksu sportowo-kulturalnego, obejmującego obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Hajnowskiego Domu Kultury. Gruntownej odnowie zostanie poddany stadion sportowy – powstanie nowy stadion lekkoatletyczny (bieżnia dł. 400 m z nawierzchnią syntetyczną, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, boisko piłkarskie główne z nawierzchnią z trawy naturalnej), twz. „mały Orlik", dwa korty tenisowe, będą dwa nowe boiska do piłki siatkowej plażowej. Rozgrywki na zmodernizowanym kompleksie będzie można podziwiać z nowych trybun, zostanie też ustawiona przeszklona wiata dla komentatora zawodów sportowych i sędziów oraz wiaty dla zawodników rezerwowych. Ponadto w miejscu istniejących basenów powstaną dwa nowe. Kompleks po modernizacji będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym dla osób poruszających się na wózkach.

Zagospodarowany i uporządkowany zostanie teren przy Hajnowskim Domu Kultury, powstanie tam m.in. wydzielony plac do organizacji plenerowych potańcówek. Utworzona zostanie także rodzinna strefa z placem zabaw na bezpiecznym podłożu. Wyposażony będzie w duże, wielofunkcyjne urządzenia do zabaw i rozwijania sprawności oraz mniejsze urządzenia dla młodszych dzieci (m.in. urządzenia zabawowo-sprawnościowe typu sterowiec, typu stadion, z punktem widokowym, karuzela z elementami wspinaczki, podwójne huśtawki, huśtawki okrągłe, huśtawki 4-osobowe, huśtawki bocianie gniazda, bujaki – sprężynowce), stoły do gry w szachy. Dla rodziców i opiekunów znajdą się ławki, leżaki parkowe do odpoczynku, stoliki parkowe i stojaki na rowery. Dodatkowo zostaną zamontowane ławki (wiata) z systemem zasilania solarnego, umożliwiająca ładowanie urządzeń mobilnych i turystycznych podczas odpoczynku. Odnowiony kompleks może stanowić atrakcyjną przestrzeń dla lokowania tam aktywności gospodarczej, głównie branży usługowej.

Czytaj więcej:

Nowy stadion hajnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już otwarty - 03.08.2020 r. 

Hajnowskie dzieci już ciesza się nową Rodziną Strefą Zabaw - 18 wrzesień 2019 r.

Rodzinna Strefa Zabaw została oficjalnie otwarta - 13 wrzesień 2019 r.

Infrastruktura wodna do rekreacji i wypoczynku została oddana do użytku publicznego - 19 lipiec 2019 r.

Hajnowski kompleks sportowo-kulturalny wkrótce zyska nowe oblicze - 25 marzec 2019 r.

 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.