Olimpijka na orliku

Na zdjęciu dwie dziecięce drużyny oczekują na rozpoczęcie konkurencji. Zdjęcie wykonane wieczorem, na oświetlonym boisku.

Zdalne nauczanie oraz wszelkie obostrzenia utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają przeprowadzenie działań w ramach współzawodnictwa sportowego. Jedynymi grupami, które jeszcze funkcjonują w sposób zorganizowany, to dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia klubowe. Taką furtkę mamy na swoim podwórku tj. Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sygnał od trenerów prowadzących sekcje piłkarskie i „krótka piłka". Następnego dnia stoję na naszym „orliku", w świetle lamp okalających boisko, a przede mną trzy rzędy dzieciaczków 7-8 letnich. Piłka, piłką, ale rozwój motoryczny i sprawność jest nieodłącznym współtowarzyszem tej piłkarskiej podróży.

Na rozgrzewkę rozpoczęliśmy od wyścigu z pałeczką sztafetową. Kolejne konkurencja „sadzenie ziemniaków", „wyścig z rakietką tenisową", „wyścig ze zniczem olimpijskim" wymagały od uczestników dużej koncentracji ruchowo-wzrokowej. Piąta konkurencja na uspokojenie – rzut do celu. Pogoda się lekko załamała i zaczął padać deszcz. Więc należało ponownie ożywić sytuację. Wyścig kombinacyjny z piłką i drużynowe zbieranie piłeczek tenisowych na czas. Na zakończenie wszyscy otrzymali gadżety ufundowane przez pana Sergiusza Lewczuka, reprezentującego firmę ubezpieczeniową PZU SA.

Impreza odbyła się 27 października 2020 roku przy licznej grupie rodziców, którzy za ogrodzeniem kibicowali swoim pociechom.

Menedżer ds. Sportu

Janusz Ludwiczak

Galeria przedstawia zdjęcia dzieci i ich trenerów podczas olimpijki na boisku orlik (przygotowania do turnieju, ustawianie zawodników do poszczególnych konkurencji, współzawodnictwo, wręczenie nagród, oraz zdjęcie grupowe).

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.