Ostatki biegowe

Na zdjęciu widać grupę dziesięciu chłopców rozpoczynających bieg. Na linii startu stoją trzy dorosłe osoby, z lewej kibice.

Ostatni dzień nauki – piątek. Cała Polska w sobotę przeszła w strefę czerwoną i dodatkowe obostrzenia, a uczniowie z uczestniczących klas na zdalne nauczanie.

„Rzutem na taśmę" udało się przeprowadzić może już ostatnie zawody w tym roku w ramach współzawodnictwa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Do rywalizacji stanęły „okrojone" reprezentacje sześciu szkół. Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej zostały przeprowadzone na terenie Nadleśnictwa Hajnówka w dniu 23 października 2020r.. Reprezentacje z podziałem na roczniki startowały w 10 biegach. W każdym biegu szkoła mogła wystawić po 4 zawodników, a do punktacji szkól wliczanych jest po trzech zawodników. Natomiast awanse do Półfinałów Wojewódzkich uzyskiwało dziesięciu zawodników. Zachowywano wszelkie sposoby bezpieczeństwa. Szkoły przyjezdne poruszały się w obrębie swoich autokarów, a hajnowianie w wydzielonych miejscach. Wszyscy poruszali się w maseczkach. Do linii startu prowadziła wydzielona ścieżka na której ustawiony był dozownik do dezynfekcji rąk. Medale wyizolowane w foliowych woreczkach wręczała jedna osoba. Najlepsze szóstki były udekorowane przez nauczycieli WF, organizatorów i Romana Sacharczuka (trenera LA Parkietu Hajnówka – startera zawodów).

 

SKALA LICZEBNA AWANSÓW DO PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

  • I - Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – 16 zawodników/ zawodniczek
  • II - Szkoła Podstawowa w Narwi – 14 zawodników/ zawodniczek
  • III - Szkoła Podstawowa w Czyżach – 11 zawodników/ zawodniczek
  • IV - Szkoła Podstawowa w Kleszczelach – 6 zawodników/ zawodniczek
  • V - Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce – 3 zawodników/ zawodniczek
  • VI - Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych – 3 zawodników/ zawodniczek

Półfinały Wojewódzkie odbędą się 26 marca 2021 roku w ZSS Supraśl o godz.10.00 dla rocznika 2010/2009/2008 i o godz.11.00 dla rocznika 2007/2006. Zgłoszenia zawodników należy dokonać w Systemie Rejestracji Szkół do dnia 19.03.2021r.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trasę i metę zabezpieczali wykwalifikowani sędziowie: Małgorzata Muszkatel, Roman Sacharczuk, Marek Hanula, Tomasz Dobosz, Anatol Hajduk. Zdjęcia- Roman Wnuczko. Zawody prowadził - Janusz Ludwiczak.

Składamy serdeczne podziękowanie instytucjom, które bezpłatnie zaangażowały się w organizację imprezy: Nadleśnictwu Hajnówka za udostępnienie obiektu, Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Białymstoku za zabezpieczenie medyczne. Tabele indywidualne, drużynowe oraz zdjęcia w załączeniu.

Z ramienia organizatorów życzę Wam i sobie żebyśmy jak najszybciej spotkali się w salach i halach sportowych oraz na boiskach, stadionach i trasach przełajowych. Nie dajmy się zamknąć w czterech ścianach na całe dnie. Korzystajmy z każdego ruchu w miarę swoich możliwości, stosując się do zaleceń Sanepidu. Dbajmy również o prawidłowe odżywianie.

PLIKI DO POBRANIA:

Tabela punktowa indywidualna.pdf [286.36 KB]
Table punktacji szkół w Drużynowych Biegach Przełajowych 2020.pdf [454.KB]

Przewodniczący Powiatowego SZS – Janusz Ludwiczak

Galeria przedstawia zawodników biorących udział w biegach przełajowych podczas startu, biegu, jak również odznaczenia oraz organizatrów i nauczycieli.


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.