Hajnowianie na Biegu Konopielki

05

25 maja 2013 w Juchnowcu Dolnym odbył się 1 Bieg Konopielki. W biegu na 10 km wystartowało 129 osób.

Deszcz, wiatr i chłód nie odstraszyły rodzin z dziećmi. Rozegrano kilka biegów. W biegu familijnym zwyciężyła rodzina Krawczuków z Hajnówki: Elżbieta i Eugeniusz z synem Szymonem Jakubem. Udział wzięła tez rodzina Iwaniuków z Lipin - Halina, z dziećmi – Julią i Michałem. W biegu z VIP startował też najmłodszy biegacz Szymon Jakub Krawczuk z Hajnówki, który wyprzedził o jedno oczko Aleksandra Prokopiuka i uplasował się na czwartym miejscu.

W biegu głównym na 10 km zwyciężył Bogusław Andrzejuk z Białegostoku. Z hajnowian najlepszym okazał się debiutant tegorocznego Półmaratony Hajnowskiego - Eugeniusz Krawczuk Uzyskał on czas 41:07. Kolejni zawodnicy z Hajnówki to:

• Leoncjusz Stasiewicz 61:56.

Na zakończenie zawodnicy udali się do Frampolu gdzie biesiadowali przy regionalnych potrawach i wzięli udział w losowaniu nagród. Jak na debiut bieg w ocenie biegaczy otrzymał najwyższą ocenę i zapowiedzieli udział w 2014 roku. Każdy zawodnik otrzymał okolicznościową koszulką i na mecie piękny medal.

autor: Aleksander Prokopiuk