Udany turniej młodych piłkarzy OSiR Hajnówka

15
W dniu 27.04.2013r na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce odbył się V Turniej Ligowy Młodzików gr. III. Młodzi piłkarze OSiR-u Hajnówka zmierzyli się z ekipami BSP Jagiellonia Białystok, AP Talent Białystok, MOSIR Siemiatycze, Magnat Juchnowiec. Pozostałymi zespołami, które brały udział w turnieju były drużyny UKS Kleosin i MOSiR Bielsk Podlaski. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad stu młodych piłkarzy.
W pierwszym swoim turniejowym występie nasza drużyna zmierzyła się z rówieśnikami z Magnata Juchnowiec. Po kilku pierwszych, nerwowych minutach nasi piłkarze opanowali sytuację na boisku, potwierdzając to zdobytym golem. Dzięki strzelonej bramce hajnowscy zawodnicy zaczęli grać spokojniej i kontrolować przebieg gry, co przełożyło się na strzelanie następnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny 4:0.
W drugim meczu przeciwnikiem naszych chłopców była faworyzowana ekipa BSP Jagiellonia Białystok. Po nerwowym początku spotkania udało się naszym piłkarzom opanować sytuację na boisku, a w drugiej połowie nawet przejąć inicjatywę. Owocem tej przewagi były trzy niewykorzystane stuprocentowe sytuacje bramkowe. Na początku drugiej połowy piłkarzom Jagiellonii udało się zdobyć prowadzenie. Duży wpływ na utratę bramki przez nasz zespół miała kontuzja podstawowego obrońcy Michała Grygoruka. Od tego momentu mimo usilnych starań i przewagi w grze, naszym młodym piłkarzom nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla białostoczan.
W trzecim występie przeciwnikiem piłkarzy OSiR-u była mocna drużyna AP Talent Białystok. Był to najlepszy mecz naszej drużyny. Po zaciętej i wyrównanej walce mecz zakończył się zwycięstwem hajnowian 3:2.
Ostatnie spotkanie gospodarzy z MOSIR Siemiatycze miało dwa oblicza. W pierwszej połowie nasi chłopcy zagrali bardzo skoncentrowani, obejmując prowadzenie 1-0. Niestety w drugiej połowie dało o sobie znać zmęczenie z poprzednich spotkań, co wykorzystał przeciwnik ostatecznie zwyciężając 6:2.
Jak każdy z dotychczasowych turniejów, tak i ten dostarczył nowych doświadczeń zawodnikom i trenerom. Rozgrywany w Hajnówce turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie mecze obfitowały w wiele ciekawych zagrań, zwrotów akcji, parad bramkarzy, a o zwycięstwie decydował łut szczęścia i drobne błędy w obronie.
Przed nami kilka tygodni przerwy. Ten czas należy spożytkować na doskonalenie umiejętności piłkarskich, a gra hajnowskiej drużyny będzie jeszcze lepsza!!!
STRZELCY BRAMEK W NASZYM ZESPOLE: DAWID SIMONIUK-3; DAWID GERMAN-2; RAFAŁ KRYSIUK-2; JAKUB BOWTRUCZUK-1; GABRIEL ARTEMIUK-1
Nasz zespół grał w składzie: B.Tichoniuk, M.Grygoruk, T. Bugwin, D.German, K.Rogoziński, P.Wasyluk, J.Bowtruczuk, D.Simoniuk, G.Artemiuk, K.Wierciński, A.Parfieniuk, R.Krysiuk, H.Ostapczuk, J.Jaroszewicz