Delegacja z Hajnówki uczestniczyła w wizycie studyjnej w Kamieńcu i Wysokim na Białorusi

05

W dniach 12-13 września 2013 r. w ramach projektu pn. „Rozbudowa transgranicznego systemu oczyszczania ścieków w zlewni rzeki Bug (Zachodni)" delegacja z Hajnówki uczestniczyła w wizycie studyjnej w Kamieńcu i Wysokim na Białorusi.


Pierwszego dnia wizyty uczestnicy poznali m in. gospodarkę mieszkaniowo – komunalną Kamieńca, zapoznali się istniejącymi obiektami oczyszczalni i odwiedzili plac budowy obiektu „Oczyszczalnia ścieków w Kamieńcu". Odwiedzili również oczyszczalnię ścieków z systemem całkowitego biologicznego oczyszczania ścieków w Wysokim gdzie poznali technologię oczyszczania ścieków.
W drugim dniu wizyty delegacja uczestniczyła w konferencji podczas której przedstawiona została technologia całkowitego biologicznego oczyszczania ścieków, dyskutowano na temat posiadanego doświadczenia i wiedzy w kontekście zaplanowania wspólnych zasad i regulaminu współpracy dla ochrony wód rzeki Leśnej po obu stronach granicy i wypracowania systemu monitoringu jej stanu. Podczas konferencji określono skład osobowy Wspólnego Zespołu Roboczego.
W ramach wizyty uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić „Biełaja Wieża" w Kamieńcu i Muzeum „Białowieżskaja Puszcza".

 

Paweł Denisiuk
Referat Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Hajnówka

Niniejszy dokument powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za treść tego dokumentu leży wyłącznie po stronie Gminy Miejskiej Hajnówka i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

logo PL-BY-UA UE


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.