Sprawdź historię leczenia w swoim komputerze – złóż wniosek w Hajnówce

04c

Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia już przyjmują wnioski osób pełnoletnich o LOGIN i HASŁO do Systemu Zintegrowanego Informatora Pacjenta ZIP.

Od 16 do 20 września 2013 r. przyjmowane są wnioski w Hajnówce. Na początku tygodnia mobilny punkt znajdował się w siedzibie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. 18 i 19 września 2013 r. - w budynku Urzędu Miasta w Hajnówce (sala nr 12). Wnioski przyjmowane są w godzinach 9:00-14:00. W tych samych godzinach możemy złożyć wniosek w piątek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Hajnówce.

 

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu, który stanowi podstawę do złożenia wniosku. Login i hasło można odebrać wyłącznie osobiście.

Osoby zainteresowane, które będą chciały uzyskać dostęp do ZIP w późniejszym terminie będą musiały zgłosić się osobiście do:

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, przy u. Pałacowej 3 w Białymstoku

Delegatura w Siemiatyczach, przy ul. Ogrodowej 5

Delegatura w Łomży, przy ul. Piłsudskiego 11a

Delegatura w Suwałkach, przy ul. Pułaskiego 73.

Zintegrowanego Informatora Pacjenta ZIP - serwis internetowy, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł sam śledzić na bieżąco historię swoich kontaktów z placówkami służby zdrowia, finansowanymi przez NFZ od 2008 r. został uruchomiony 1 lipca 2013 r.

ZIP podzielony jest na kilka modułów:

  • Twój profil – podstawowe informacje dotyczące prawa do ochrony zdrowia, do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych (ogłoszenia i komunikaty, recepty i leki, prawa pacjenta, leczenie za granicą);
  • Gdzie się leczyć? – aplikacja pozwalająca sprawdzić gdzie można leczyć się bezpłatnie (przychodnie, szpitale, apteki);
  • Rejestr usług Medycznych RUM – po zalogowaniu uzyskamy informacje o leczeniu: miejsce, czas i koszt leczenia, jakie zrealizowaliśmy recepty i ile wyniosła dopłata NFZ, kiedy skorzystaliśmy z refundowanej protezy, czy aparatu słuchowego.
  • Prawo do świadczeń – po zalogowaniu można sprawdzić czy posiada się prawo do świadczeń w dniu sprawdzania (ta sama informacja, która dostępna jest w systemie eWUŚ).

Zintegrowany Informator  Pacjenta ZIP dostępny jest pod adresem - https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/

Emilia Rynkowska


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.