Ferie w Muzeum

02

Ferie 2019 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. Zostały tylko miłe wspomnienia, a jest do czego wracać w pamięci.

 

Całe dwa tygodnie wypełnione były śmiechem, zabawą, nauką i co najważniejsze zawieraniem nowych znajomości. Ponad dwadzieścioro dzieci z hajnowskich szkół a nawet przedszkoli miło spędziło czas na sali kinowej, która w zależności od potrzeb raz zmieniała się w boisko, innym razem w scenę estradową.

Tradycyjnie zaczęliśmy od gier integracyjnych, żeby lepiej się poznać a co za tym idzie milej spędzać ze sobą czas. Potem przyszła kolej na prace plastyczne, ręczniki ludowe które najpierw szkicowaliśmy ołówkiem a potem wypełnialiśmy plasteliną. Plastelina okazałą się naszym ulubionym tworzywem, wracaliśmy do niej wielokrotnie. Dzieci stworzyły też swoje portrety, chatkę Baby Jagi inspirowaną białoruską bajką, o Pilipce. Malowaliśmy piękne białoruskie chaty, te babcine i te bardziej nowoczesne. Stworzyliśmy ogromne kartonowe miasto, które wypełniły malutkimi kartonikami- domkami, drogami, wieżami. Obowiązkowo, jak to na feriach w muzeum mieliśmy zwiedzanie, ale nie takie zwykłe bo w asyście telewizji, każdy na chwilę mógł stać się przewodnikiem i opowiedzieć ciekawostkę o najciekawszym eksponacie.

Mieliśmy też gości, i to nie byle jakich, pierwszy był Pan redaktor Radosław Dąbrowski, który przyjechał do nas z całą ekipą. Opowiedział o pracy w telewizji i zachęcał dzieci do spróbowania swoich sił w tym fachu. Kolejnymi gośćmi były Panie policjantki z hajnowskiej komendy Policji. Opowiedziały o bezpieczeństwie w sieci, o zagrożeniach i przemocy. Dziękujemy gościom za wizytę!

A doskonałym podsumowaniem ferii był pokaz talentów, który odbył się w sali kinowej. W świetle reflektorów wystąpiły prawie wszystkie dzieci, a publiczność jak co roku dopisała. Mogliśmy obejrzeć akrobatki, pokazy kręcenia hula-hop, skoki na skakance, sztuczki karciane, mażoretki, pokaz żonglerki. Wysłuchać pięknej kolędy, koncertu fortepianowego i pokazu odważnej stand-up-erki. Nasz pokaz talentów poprowadzony został oczywiście przez dwoje młodych konferansjerów, którzy doskonale odnaleźli się w swoich rolach.

Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i praktyczne upominki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i oczywiście ich rodzicom za zaufanie, zapraszamy za rok!

Projekt „Ferie z Muzeum” zrealizowano dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.

Wioleta Androsiuk

Fot. Agnieszka Tichoniuk

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.