Światowy Dzień Chorego - wizyta w szpitalu na Żabiej Górce

5c

W sobotę 11 lutego br obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętaliśmy o chorych i cierpiących, a także o tych, którzy się nimi opiekują i im towarzyszą.

 

        W dniu 11 lutego 2019 r., z okazji Światowego Dnia Chorego, kolejny już raz Panie z Caritas przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Hajnówce złożyły wizytę w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. Towarzyszyli na ks. Mariusz Mucha oraz ks. Kapelan naszego szpitala i wolontariusze z KSM.

         Spotkanie z chorymi przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Była wspólna modlitwa, błogosławieństwo i namaszczenie chorych. Odwiedziliśmy po kolei każdą salę z chorymi, w niektórych salach były osoby leżące- przykute do łóżek, bez sił całkowicie zależne od innych. Były też sale, w których przebywają osoby chore jeszcze chodzące i sprawniejsze. Wręczyliśmy każdemu choremu słodki prezent i życzyliśmy cierpliwości i wytrwałości w czasie choroby- przyjęcie woli Bożej. Trudno było ukryc wzruszenia kiedy ściskano nas za ręce. Nasza obecnoś przy człowieku  chorym jest potrzebna i bardzo oczekiwana. To tak wiele i nie wiele jednocześnie- wystraczy byc……..

źródło: http://www.farahajnowka.pl

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.