Ferie w świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce

03

Ferie zimowe już za nami. Dzieci uczęszczające do Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce oraz ich rodzeństwo, mogły spędzić ferie zimowe korzystając z wielu atrakcji. Mile wspominamy wspólnie spędzone chwile.

 

W świetlicy realizowany był projekt „Akcja Zima 2019". W pierwszym tygodniu ferii dzieci wzięły udział w warsztatach robienia lizaków, podczas których poznały tajniki pracy karmelarza oraz własnoręcznie wykonały pyszne i kolorowe słodkości. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem umiejętności i wiedzy jaką przekazała prowadząca - Pani Sylwia z „Rękodzieła w karmelu". Oczywiście najprzyjemniejsze i najbardziej wyczekiwane było próbowanie różnych smaków łakoci. Już planujemy kolejne spotkanie. Kolejną atrakcją były warsztaty decoupage. Uczestnicy dekorowali drewniane ozdoby kolorowym papierem ryżowym i serwetkami. Prace wymagały skupienia, dokładności, umiejętności manualnych, których nikomu nie zabrakło. Powstały piękne, niepowtarzalne ozdoby dla dzieci i ich bliskich.

Główną atrakcją ferii był wyjazd do Białegostoku. Uczestnicy wycieczki najpierw obejrzeli spektakl pt. „Ach, jak piękna jest Panama‟ w Białostockim Teatrze Lalek. Piękna opowieść o przyjaźni i przygodzie, połączona z ekspresyjnymi piosenkami zachwyciła małych i dużych widzów. Następnie udaliśmy się do Jumper Parku Trampolin, gdzie pod opieką instruktorów dzieci mogły aktywnie spędzić czas. Trampoliny, skocznie, salta wprawiły wszystkich w dobry humor. Na koniec uczestnicy wyjazdu zjedli pyszny obiad. Wyjazd na długo zapadł nam w pamięci.

Warsztaty prowadzone w świetlicy oraz wyjazd były możliwe dzięki dofinansowaniu Burmistrza Miasta Hajnówka za co serdecznie dziękujemy.

Odwiedzili nas również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Pogadanka na temat zdrowego stylu życia, profilaktyki grypy oraz bezpieczeństwa w Internecie okazała się bardzo interesująca. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na omawiane tematy, za co otrzymali nagrody i upominki od prowadzących.

Poza działaniami projektowymi w świetlicy odbywały się też codzienne zajęcia. Dzieci mogły miło i twórczo spędzić czas z rówieśnikami, rozwinąć swoje zainteresowania, zjeść ciepły posiłek.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wspierają nasze działania.

Wychowawcy świetlicy


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.