„Nie bądźmy obojętni" – Reagujmy

W ramach działań „Nie bądźmy obojętni" hajnowscy policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu – reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Policjanci w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, klatki schodowe i piwnice. Składają również wizyty u osób w podeszłym wieku. Namawiają do korzystania z noclegowni oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców powiatu hajnowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI". Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie. Policjanci apelują „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI". Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt dzwoniąc na numer alarmowy 112, Policję 997, Pogotowie Ratunkowe – 999 oraz 800 444 989 Infolinię Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI na los osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, nawet jeśli powstała ona z ich winy. Pamiętajmy, że pomagając tym ludziom – możemy ocalić ich życie.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce - asp. szt. Irena Kuptel

16.12.19 pomoc

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.