Projekty

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej miasta Hajnówka

     

Projekt Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej miasta Hajnówka” współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Projekt został zrealizowany w 2012 roku. Zgodnie z umową nr 378/2012/Wn-10/OA-TR-ZI/D z dnia 31.05.2012 r.

Pracami objęto Zespół Szkół Nr 3 przy ul. Nowowarszawskiej, Szkołę Podstawową Nr 3 przy ul. Działowej, Przedszkole Samorządowe Nr 3 przy ul. Rzecznej, Przedszkole Samorządowe Nr 5 przy ul. Mikołaja Reja oraz budynek dydaktyczny będący siedzibą Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej przy ul. Piłsudskiego. W ramach zadania w szczególności docieplono stropodachy i ściany zewnętrzne, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania.

Ostatecznie całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 2 895 931,19 zł, z czego środki własne miasta Hajnówka stanowiły 5% wartości inwestycji. Stało się tak dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie: w formie dotacji na poziomie 40,10% i niskooprocentowanej pożyczki, która stanowi 54,90% wartości zadania.

Inwestycja ta przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu cieplnego budynków, ale wpłynie na jakość powietrza atmosferycznego w najbliższej okolicy poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Dla samorządu miasta Hajnówka szczególnie istotny jest planowany efekt ekologiczny całego przedsięwzięcia w kontekście zmniejszenia rocznego obliczeniowego zużycia energii do ogrzewania poszczególnych budynków w stosunku do stanu pierwotnego o około 50%.

 

WIĘCEJ O RALIZACJI PROJEKTU:

Zakończono termomodernizację budynków hajnowskich placówek oświatowych


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.