Projekty

Budowa miejskiej pływalni krytej w Hajnówce

       

Projekt „Budowa miejskiej pływalni krytej w Hajnówce” współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013, priorytetu III. Rozwój turystyki i kultury, działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.

 

 

Projekt został zrealizowany w latach 2007-2009. Całkowita wartość projektu wyniosła 19 717 319,06 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 7 726 807,38 zł, wkład własny Miasta Hajnówka 10 790 511,68 zł oraz dofinansowanie z innych krajowych funduszy publicznych to 1 200 000,00 zł.

Przedmiotem projektu była budowa pływalni krytej. W ramach projektu powstały również drogi manewrowe, miejsca postojowe oraz chodniki. Zostały wybudowane miejsca parkingowe dla autobusów oraz samochodów osobowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa inwestycji wynosi 3360,20 m2.

W obszernym holu na parterze zlokalizowane są: kawiarnia, szatnia, pomieszczenie ochrony (portiernia), kasa rozliczeń, toalety oraz przejście do części fitness - siłowni. Z holu przez przeszklenia można obserwować halę basenową.

Hala basenu wyposażona jest w dużą nieckę basenową ze stali nierdzewnej o wymiarach 12,50 m x 25,00 m i głębokości od 140 do 180 cm; małą nieckę basenową ze stali nierdzewnej do nauki pływania z częścią rekreacyjną (m.in. masaże ławeczkowe, sztuczna rzeka, mała zjeżdżalnia, urządzenie do masażu karku, masaże ścienne, ścianka wspinaczkowa); rynnę zjeżdżalni o długości ok. 120 m oraz basen jacuzzi. Z hali basenu jest przejście do zespołu saun i solarium, w skład którego wchodzą sauna sucha, łaźnia parowa, basen z zimną wodą, stanowiska do odpoczynku i ćwiczeń ruchowych, solarium. Na piętrze zaprojektowano część biurową oraz widownię z 219-ma miejscami siedzącymi.

Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez zastosowanie zewnętrznych pochylni, zachowanie wielkości i szerokości pomieszczeń i przejść koniecznych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.