Obchodom jubileuszu towarzyszyć będą działania promocyjne, zaplanowane do realizacji przy Urzędzie Miasta Hajnówka, Referacie Polityki Gospodarczej.
Opracowano logo jubileuszu, które wyraźnie identyfikuje jubileusz i wszelkie działania mu towarzyszące. Logo, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, opracowała hajnowianka Magdalena Wojtkowska.
Po jego opracowaniu, jednym z pierwszych działań promocyjnych było wydanie kalendarza ściennego na 2011 r. z grafikami hajnowskiego artysty - Wiktora Kabaca.
Przewiduje się wykonanie m.in. stempla okolicznościowego, monety - miedziaka miejskiego, kartki pocztowej kolekcjonerskiej emitowanej przez Pocztę Polską, koszulek, kubków i innych gadżetów oraz działań.
Znaczek personalizowany
Przywieszka znaczka pocztowego o nominale 1,55 zł zawiera wizerunek Pomnika żubra, znajdującego się na skwerku im. Dymitra Wasilewskiego w Hajnówce, w grafice hajnowskiego artysty Jerzego Żukowskiego. Takie połączenie znaczka pocztowego z jednym z miejsc najbardziej kojarzonych z Hajnówką, nadaje mu osobisty charakter. Znaczek można wykorzystać do opłacenia przesyłki listowej zamiast tradycyjnego znaczka o takim samym nominale. Przedmiotem obrotu filatelistycznego jest znaczek pocztowy (o wyżej określonym nominale) wraz z przywieszką.
Arkusze znaczków są do nabycia w kasie Urzędu Miasta Hajnówka (parter budynku) w cenie 56 zł/arkusz (8 znaczków + 8 przywieszek). Kontakt: tel. 85 682 64 45.
Niebawem w ofercie filatelistycznej Poczty Polskiej dostępna będzie karta pocztowa z wizerunkiem Hajnówki, datownik stały ozdobny ze zmienną datą (stosowany w Urzędzie Pocztowym Hajnówka 1) oraz stempel pocztowy.
Puzzle z Hajnówką
Oprócz charakterystycznych dla miasta obiektów i miejsc przedstawionych w bajkowych motywach, znalazł się na nich i żubr Pompik. Autorem projektu graficznego puzzli jest hajnowianin Tomasz Samojlik.
W najbliższym czasie puzzle będą dostępne w sprzedaży w Parku Wodnym w Hajnówce oraz w sieci sklepów PSS Społem Hajnówka.
60 Hajnusów na sześćdziesięciolecie praw miejskich
Emisja monety "60 Hajnusów" to kolejne działanie z zaplanowanych dla uczczenia obchodów 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich. Autorem projektu graficznego monety jest hajnowianin Jarosław Perszko. Numizmat dostępny jest w kilku stopach, w tym w mosiądzu, mosiądzu patynowanym i nowym srebrze oksydowanym.
Monetę wykonała Mennica Kresowa sp. z o.o. z Białegostoku. Monety można nabyć w kasie Urzędu Miasta Hajnówka (parter). Można będzie je zakupić także podczas Jarmarku Żubra, odbywającego się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, w Parku Miejskim.
Szczegóły emisji znajdują się w załączonej ulotce oraz na stronie internetowej Mennicy Kresowej:
http://www.mennicakresowa.pl/
Okolicznościową kartę pocztową bez nadrukowanego znaku opłaty skarbowej oraz datownik, na zlecenie Urzędu Miasta Hajnówka wprowadziła Poczta Polska w związku z trwającym rokiem jubileuszowym upamiętniającym 60-lecie praw miejskich Hajnówki. Karta przedstawia wizerunek Pomnika żubra i dawną architekturę Hajnówki w akwarelach autorstwa hajnowianina Zbigniewa Budzyńskiego. Projekt graficzny karty opracowała Regionalna Pracownia Artystyczna Zbigniew Budzyński.
Karta jest do nabycia w Urzędzie Pocztowym Hajnówka 1 (ul. Aleksego Zina, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
oraz w UP Białystok 1 (e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
oraz w kasie Parku Wodnego w Hajnówce. W hajnowskim Urzędzie Pocztowym jest także stosowany do 31.12.2011 r. okolicznościowy datownik i stempel.
W ramach obchodów jubileuszu wcześniej został wydany znaczek personalizowany, a także moneta okolicznościowa "60 Hajnusów" (do nabycia w kasie Urzędu Miasta Hajnówka oraz w kasie Parku Wodnego w Hajnówce). Numizmat dostępny jest w kilku stopach, w tym w mosiądzu, mosiądzu patynowanym i nowym srebrze oksydowanym.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulamin sprzedaży i honorowania numizmatu „60 HAJNUSÓW” oraz jego promocji w Parku Wodnym.
Staraniem Urzędu Miasta Hajnówka ukazał się kalendarz na 2012 r., zawierający prace powstałe w ramach pleneru malarskiego, który odbył się w Hajnówce w maju 2011 r. Sześćdziesięciolecie nabycia przez Hajnówkę praw miejskich stało się szczególną okazją do utrwalenia jej interesujących miejsc w pracach dwunastu artystów malarzy m.in. z Warszawy, Wilna, Rumii, Nałęczowa, Supraśla i Hajnówki. Zadanie realizowało Towarzystwo Przyjaciół Hajnówki we współpracy z Muzeum i Ośrodkiem Kultury Białoruskiej w Hajnówce.
Wieloplanszowy kalendarz formatu A2 można nabyć w cenie 22 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego przy ul. 3 Maja 45 w Hajnówce oraz w Galerii Sztuki Regionalnej "Ławeczka" w Parku Wodnym przy ul. 3 Maja 50.