Wizyta studyjna delegacji z Białorusi w Hajnówce

01

W dniach 19-20 grudnia 2013 r. w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka projektu pn. „Rozbudowa transgranicznego systemu oczyszczania ścieków w zlewni rzeki Bug (Zachodni)" delegacja z Białorusi uczestniczyła w wizycie studyjnej w Hajnówce.


Podczas pierwszego dnia wizyty odbyła się konferencja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce mające na celu omówienie postępów we wdrażaniu projektu, przedstawienie ustaleń dotyczących powołania Wspólnej Grupy Roboczej, jak również prezentację dotyczącą trwającej modernizacji oczyszczalni ścieków w Hajnówce. Tego dnia uczestnicy mieli także okazję zapoznać się ze strukturą oraz zasadami prowadzenia w mieście gospodarki komunalnej i wodno-ściekowej odwiedzając m.in. Zakład Zagospodarowania Odpadów, PUK Sp. z o.o., PWiK Sp. z o.o., stację uzdatniania wody. Ponadto gościom została przybliżony system funkcjonowania komunikacji miejskiej w Hajnówce poprzez wizytację w Zakładzie Komunikacji Miejskiej.
Natomiast w drugim dniu trwania wizyty delegacja gości z Białorusi odwiedziła m.in. nowoczesne laboratoria Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce, jeden z najnowocześniejszych obiektów rekreacyjnych w województwie podlaskim - Park Wodny oraz Sobór Św. Trójcy - perłę hajnowskiej architektury sakralnej. Spotkanie podsumowało zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego im. prof. J. Miklaszewskiego funkcjonującego przy Białowieskim Parku Narodowym.

 

Monika Mąka
Referat Polityki Gospodarczej

Niniejszy dokument powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za treść tego dokumentu leży wyłącznie po stronie Gminy Miejskiej Hajnówka i nie może być w żadnym wypadku

traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.logo PL-BY-UA UE

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.