Turystyczna aplikacja mobilna „Hajnówka. Duchowa Witalność” jest już dostępna

rzut enkranu jednej ze stron aplikacji. Od góry: logo miasta. Napis Miejski szlak turystyczny, zdjęcie na nim napis Spacer po duchową i witalną energię

Jeśli mowa o dostępności aplikacji to posiada ona funkcjonalności, które ułatwią odbiór atrakcji turystycznych miasta Hajnówka osobom z niepełnosprawnościami, a także zwiększyć ich dostęp dla każdej grupy społecznej bez względu na wiek, płeć, niepełnosprawność.

Zbudowana jest z trzech modułów:

I. Miejski szlak turystyczny, opisy obiektów znajdujących się na szlaku zostały uzupełnione o informacje wskazujące na udogodnienia architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zawierają audiodeskrypcję, opisującą miejsce w taki sposób by jej odsłuchanie pozwoliło na wyobrażenie osobie niewidomej odwiedzanego obiektu.

II. Lokale gastronomiczne - zawiera wszystkie punktu gastronomiczne funkcjonujące na terenie miasta. Opisy obiektów zostały uzupełnione o informacje dla osób z niepełnosprawności.

III. Wydarzenia - kalendarz wydarzeń na terenie miasta i okolicach.

Aplikacja to także duże ułatwienie dla osób, które odwiedzają nasz region. Znajdą w niej niezbędną wiedzę o tym, co warto zobaczyć, gdzie można dobrze zjeść oraz co ciekawego się dzieje w życiu kulturalnym miasta i regionu.

Zapraszamy do zainstalowania aplikacji. Linki do instalacji:


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.baseTreespot

https://apps.apple.com/pl/app/hajnówka-duchowa-witalność/id1538123277

Wykonawcą aplikacji jest firma Amistad.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3. Współpraca ponadnarodowa.

logotypy od lewej: logo Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, flaga Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Emilia Korolczuk

Główny specjalista ds. wdrożenia w projekcie

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.