Kurs języka migowego - część II
- Utworzono: poniedziałek, 28, wrzesień 2020 13:13
- Odsłony: 323
W dniach 23-25 września odbyła się kolejna część kursu języka migowego w ramach projektu „Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera”. Prowadzącym warsztaty jest Polski Związek Głuchych (PZG). Tym razem uczestnicy zdobywali wiedzę pod okiem Agnieszki Kukulskiej, lektorki z PZG.
Kursanci nabywali umiejętności w następującym zakresie: rozpoczęcie i zakończenie rozmowy, podanie imienia, nazwiska, wieku, miejsca zamieszkania, miejsca pracy, liczebniki, określenie relacji rodzinnych.
Znaki języka migowego utrwalane były za pomocą m.in. filmików konstrukcyjnych, ćwiczeń w parach, zapytań i odpowiedzi w relacji lektor-kursant.
Emilia Korolczuk
Główny specjalista ds. wdrożenia w projekcie
Audiodeskrypcja do filmu
Sala konferencyjna. Przy stolikach usadzeni są uczestnicy kursu, 13 osób. Z lewej strony przed nimi stoi lektorka, która wykonuje znaki w języku migowym, zadaje pytanie jednej z uczestniczek. Na twarzach kursantów pojawia się zastanowienie. Kursantka gestami dłoni odpowiada na zadane przez lektorkę pytanie. Lektorka kontynuuje wypowiedź w języku migowym, na jej twarzy widać uśmiech.