Montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych trwa pełną parą

Zdjecie przedstawia fragment dachu, na którym znajdują się penale fotowoltaiczne.

W drugiej połowie marca rozpoczęły się montaże instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Poprawa gospodarki niskoemisyjnej miasta Hajnówka poprzez budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych”.

 

Firma Foton Technik Sp. z o.o., 02-566 Warszawa, ul. Puławska 2 dokona montażu 35 instalacji na budynkach należących do mieszkańców Gminy Miejskiej Hajnówka. W ramach projektu zostaną wykonane instalacje służące do zamiany energii słonecznej na energię elektryczną o mocy od 2 kW do 9,9 KW.

Realizacja Projektu umożliwi roczną produkcję energii elektrycznej w wysokości 134 MWh/rok.  Szacuje się spadek emisji gazów cieplarnianych o 106,18 tony równoważnika CO2/rok. Mieszkańcom umożliwi uzyskanie oszczędności finansowych z tytułu korzystania z energii na potrzeby własnych budynków mieszkalnych a także spowoduje redukcję poziomu emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery.

Paweł Denisiuk

Stopka w kształcie poziomego białego prostokąta. Na niej znajdują się cztery loga: od lewej: pionowy pochylony prostokąt w kolorze granatowym, na nim trzy gwiazdy w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Po prawej stronie napis: Fundusze Europejskie Program Regionalny; drugie logo:  po lewej stronie kształt biało – czerwonej flagi. Po prawej stronie czarny dwurzędowy napis: Rzeczpospolita Polska; trzecie logo: Głównym motywem jest żubr zbudowany z różnobarwnych kwadratów, tworząc nowoczesną kompozycję, nawiązującą do współczesnego obrazu komputerowego. Po lewej stronie logotypu widnieje napis: Podlaskie; czwarte logo:  po prawej flaga Unii Europejskiej: Poziomy ciemnoniebieski kwadrat, pośrodku dwanaście żółtych gwiazdek ułożonych w kształcie koła. Po lewej napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Na zdjęciu widnieje fragment dachu, na którym zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.

 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.