Szkolenie „Szanse, możliwości i potencjał gmin w zarządzaniu ochroną przyrody”

00b

24 maja 2018 roku w Urzędzie Miasta Hajnówka odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu „Szanse, możliwości i potencjał gmin w zarządzaniu ochroną przyrody”.

 

Szkolenie zostało zrealizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw w ramach projektu „Ogólnopolski program wsparcia gmin i powiatów w zakresie zarządzania ochroną przyrody” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa stanu różnorodności biologicznej i pełniejsze powiązanie jej ochrony z rozwojem społeczno-gospodarczym kraju poprzez wsparcie samorządów w opracowaniu lokalnych strategii, planów i programów zarządzania ochroną przyrody.

Podczas szkolenia mówiono o bogactwie różnorodności przyrodniczej Polski. Opisano stan i tendencje zmian różnorodności biologicznej jako element zarządzania zasobami. Mówiono o teorii ekonomii środowiska i o modelach systemów zarządzania środowiskiem. Szukano odpowiedzi na pytanie jak zarządzać terenami o wysokich walorach przyrodniczych. W drugiej części spotkania omawiano zieloną infrastrukturę jako narzędzie pozwalające na utrzymanie i wzmocnienie ekosystemów ze szczególnym uwzględnieniem korzyści zdrowotnych, społecznych i rekreacyjnych dla gmin wiejskich i miejskich. Ważnym punktem programu była rozmowa o możliwościach finansowania lokalnych działań i inwestycji na rzecz ochrony środowiska i różności biologicznej.

Spotkanie zakończyło się dyskusją i podsumowaniem szkolenia.

Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska


Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.