Miasto Hajnówka realizuje projekt „Modernizacja energetyczna Zespołu Szkół nr 2 w Hajnówce z zastosowaniem instalacji OZE"

18.04.10 baner EFRR

W dniu 4 sierpnia br. Burmistrz Miasta Hajnówka podpisał umowę z Województwem Podlaskim na dofinansowanie modernizacji energetycznej Zespołu Szkół nr 2 w Hajnówce (obecnie Szkoły Podstawowej nr 2), mieszczącej się przy ul. Wróblewskiego. Wniosek miasta Hajnówka został wybrany do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1.775.607,54 zł, przy wstępnie planowanych wydatkach na poziomie 2.500.855,71 zł. W wyniku postępowań przetargowych kwota ta uległa zmniejszeniu do 2.319.729,60 zł.

 

Przedsięwzięcie obejmuje działania, które mają posłużyć poprawie efektywności energetycznej związanej z użytkowaniem obiektu, a w szczególności docieplenie ścian i stropodachów, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi, modernizację instalacji c.o., zastąpienie istniejącego kotła kotłem na biomasę, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Zakończenie zadania planowane jest na koniec września 2018 r.

Magdalena Chirko

Urząd Miasta Hajnówka

 

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.